پزشکان متخصص را از کلینیک فردا بخواهید
کرج - طالقانی جنوبی
طبقه فوقانی بانک سرمایه
پشتیبانی 24/7
02632753000
شنبه تا پنجشنبه: 9.00 - 21.00
ارتودنسی دندان کرج در کلینیک دندانپزشکی فردا

ارتودنسی دندان

با پیشرفته شدن روزافزون علم دندانپزشکی بسیاری از کارهایی که در گذشته امکان‌پذیر نبودند امروزه با بهترین کیفیت در حال اجرا هستند. درصد زیادی از داشتن لبخند زیبا و دل‌نشین و همچنین برخورداری از یک چهره زیبا و دوست‌داشتنی در گرو دندان‌های سفید و منظم است. روش‌های گوناگونی برای برطرف کردن ناهماهنگی‌ و بی نظمی های دندان وجود دارند که معروف‌ترین آن‌ها ارتودنسی دندان نامیده می‌شود. ارتودنسی دندان از پرطرفدارترین روش‌های درمانی و زیبایی در شاخه دندانپزشکی به حساب می‌آید. همچنین استفاده از این روش علاوه بر مرتب نمودن دندان‌ها و همچنین از بین بردن فاصله بین دندان‌ها، در ادای درست کلمات نیز کمک‌کننده خواهد بود. 

ارتودنسی دندان و کاربرد آن

علم دندانپزشکی برای درمان ناهنجاری‌های دهان و دندان درمان‌های متعددی را کشف نموده و بر بیماران اعمال می‌کند. ارتودنسی یکی از شاخه‌های درمانی و زیبایی بسیار پرکاربرد در علم دندانپزشکی به حساب می‌آید. کار اصلی و تخصیص یافته ارتودنسی دندان برطرف کردن بی‌نظمی و ناهماهنگی‌های دندان و فک است. بیشترین متقاضی درمان ارتودنسی در گذشته کودکان و نوجوانان بوده‌اند. اما امروزه بزرگسالان نیز برای اصلاح ناهنجاری‌های دهانی خود از آن استفاده می‌نمایند.

ارتودنسی دندان از جمله روش‌های درمانی است که نه فقط به تنهایی بلکه می‌تواند با ترکیب شدن با دیگر روش‌های درمانی دندانپزشکی نیز کاربرد داشته باشد. رعایت بهداشت دهان و دندان برای افرادی که دندان‌های شلوغ و نامرتبی دارند بسیار دشوارتر خواهد بود. ظاهر دندان‌ها می‌تواند به‌طور مستقیم بر چهره انسان‌ها اثر بگذارد و علاوه بر آن تکلم صحیح و درست جویدن غذا نیز با دندان‌های مرتب بهتر صورت می‌پذیرد. به‌طور کلی این مشکلات زمانی رخ می‌دهند که فک بالا و پایین نتوانند به درستی روی یکدیگر منطبق گردیده و در نتیجه دهان به راحتی بسته شود.

همچنین مشکلات دیگری همچون  اپن بایت، کراس بایت و اوربایت نیز با انجام ارتودنسی دندان بهبود پیدا خواهند کرد. در فضای شلوغ دندان‌های نامرتب امکان رشد و نمو کامل دندان‌های دائمی وجود ندارد. بنابراین انجام ارتودنسی توسط ارتودنتیست می‌تواند مشکلات زیادی همچمون مشکلات ظاهری، ناهنجاری‌های دهان و دندان و … را برطرف نماید. اکنون برای پی بردن به دیگر کاربردهای درمان ارتودنسی به چند مورد از آن اشاره می‌کنیم:

 • منطبق کردن فک بالا و پایین روی یکدیگر
 • برطرف کردن مشکلات در جویدن غذا و ادای درست کلمات و تکلم
 • از بین بردن فاصله بین دندان‌ها
 • برطرف کردن ناهنجاری‌ها و اصلاح وضعیت نامناسب فک و دندان
 • صاف و مرتب کردن دندان‌های نامنظم
0-min

ضرورت ارتودنسی دندان

چه زمانی انجام ارتودنسی یک ضرورت محسوب می‌شود؟ آیا می‌توان گفت داشتن یک لبخند زیبا دلیل محکمی برای ضرورت ارتودنسی دندان است؟ امروزه دندانپزشکان با ارائه خدمت ارتودنسی دندان، بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌های دهان و دندان را برطرف نموده‌اند. بنابراین می‌توان گفت که این عمل یک شاخه بسیار با اهمیت در علم دندانپزشکی به شمار می‌رود که طرفداران زیادی را نیز به سوی خود جذب کرد. خردسالان و برخی از بزرگسالان در جامعه امروزه برای برطرف کردن مشکلات و ناهنجاری‌های دهان و دندان خود نیاز شدیدی به ارتودنسی دندان دارند.

ارتودنسی برای قرارگیری درست دندان‌ها در موقعیت مناسب خود و دیگر درمان‌های جانبی اغلب در زمان نوجوانی و جوانی انجام می‌شود. ایجاد تناسب بین دندان‌های فک بالا و پایین سبب می‌گردد تا عمل جویدن بهتر و در نتیجه هضم غذا راحت‌تر صورت پذیرد. همچنین تغییر چهره با ارتودنسی از دیگر ضروریات انجام این روش درمانی و زیبایی به حساب می‌آید. متخصصان ارتودنسی پیشنهاد می‌کنند برای اطمینان از صحت یا نیازمندی کودکان و نوجوانان به ارتودنسی باید در سنین 7-8 سالگی چکاپ کلی دندان برای آن‌ها انجام گیرد.

بنابراین ارتودنتیست با معاینه دقیق‌تر شدت ناهنجاری، سن درمان دندان‌ها، مشکلات دیگر دندان و … را مورد بررسی قرار داده و نظر نهایی خود را اعلام می‌کند. میزان درد و چگونگی روند درمان به علاوه زمان و دوره مراجعه فرد به کلینیک کاملاً متغییر و منحصربه‌فرد است. کودکان و نوجوانانی که هنوز لثه و دندان‌هایشان کامل رشد نکرده‌اند برای آن‌ها ارتودنسی نتیجه مطلوب‌تری را نشان خواهد داد. نمی‌توان گفت ناهماهنگی دندان‌ها به تنهایی خود دلیلی برای انجام درمان ارتودنسی نبوده اما دلایل زیبایی نیز بسیار زیاد و پرطرفدار هستند.

نهایتاً بهره‌ای که افراد از انجام این روش درمانی به‌ دست می‌آورند کاملاً بستگی به نوع و میزان ناهنجاری دهان و دندان شخص دارد. آیا ممکن است کسانی که ظاهر دندان‌هایشان مرتب است نیز نیاز به ارتودنسی داشته باشند؟ بله، افرادی هستند که از نظر ظاهری هیچ مشکلی در شکل دندان‌های آن‌ها وجود نداشته اما با تشخیص دندانپزشک نیازمند به ارتودنسی خواهند بود. مشارکت دو طرفه بین دندانپزشک و بیمار برای انجام ارتودنسی یک امر ضروری محسوب می‌شود. بنابراین بهتر است بعد از تشخیص دندانپزشک به انجام ارتودنسی، شما نیز به یک تصمیم‌گیری نهایی برسید.

ضرورت درمان ارتودنسی در کرج

ارتودنسی دندان چه ناهنجاری هایی را برطرف میکند؟

بسیاری از درمان‌های دندانپزشکی یک تیر و دو نشان هستند و علاوه بر ایجاد زیبایی، بسیاری از ناهنجاری‌ها را نیز برطرف می‌کنند. ارتودنسی دندان نیز خود رفع‌کننده بسیاری عوارض و ناهنجاری‌های موجود در فک و دهان است. دندانپزشک پس از معاینه و چکاپ کامل با بهترین تجهیزات و در یک زمان مناسب بر اساس شدت و نوع ناهنجاری‌های شما کار خود را آغاز می‌نماید. ارتودنسی می‌تواند عمل جویدن غذا را تصحیح نموده و در نتیجه وضعیت گوارش را بهبود بخشد.

همچنین فاصله دندان‌ها را به یک حد معقولی برساند و سلامت دندان و فک و زیبایی پس از ایجاد تناسب بین دندان‌ها و دو فک تضمین شده خواهد بود. ابزار ارتودنسی دندان در دو نوع ثابت و متحرک وجود دارد که هر کدام که به تشخیص متخصص ارتودنسی برای شما مناسب‌تر باشد قرار داده می‌شود.

پایان دوره به دلیل چینش صحیح فک‌ها و انطباق دندان‌ها روی یکدیگر، اثری از مشکلات دندانی و فکی نخواهید دید. نگهدارنده و ریتینرهایی برای فیکس کردن و عدم برگشت‌پذیری دندان‌ها به حالت قبل در پایان دوره ارتودنسی استفاده می‌شود. گاهی اوقات نیز به دستور ارتودنتیست مورد نظر برای انجام ارتودنسی و ایجاد فضای مناسب در دهان برخی از دندان‌های اضافی کشیده خواهند شد.

کشیدن دندان آخرین راه حلی است که می‌توان برای ایجاد فضا در داخل دهان انجام داد. داشتن طرح لبخندی زیبا، دلنشین و جذاب هدف اصلی افراد از انجام ارتودنسی دندان به حساب می‌آید. لبخندهای زیبا نقش مهمی در معاشرات و کارهای افراد دارند؛ بنابراین برخورداری از یک لبخند هالیوودی می‌تواند انگیزه زیادی برای کشیده شدن افراد به سمت درمان ارتودنسی محسوب شود. همان‌طور که در ابتدا اشاره شد کسانی که ارتودنسی انجام می‌دهند در واقع در کنار ایجاد زیبایی، بسیاری از ناهنجاری‌های فک و دندان خود را نیز برطرف می‌کنند.

عدم ادای درست کلمات در صحبت کردن به دلیل ناهنجاری‌های فک دلیل دیگری است که بیماران را تشویق به انجام ارتودنسی دندان می‌کند. تنفس صحیح، هضم و جویدن صحیح غذا، برطرف شدن مشکلاتی همچون خروپوف‌های شبانه و … نمونه‌هایی از عوارض داشتن دندان‌های نامرتب هستند.

ارتودنسی دندان در کرج چه ناهنجاری هایی را برطرف میکند؟

خدمات ارتودنسی دندان در کلینیک دندانپزشکی فردا در کرج چه مزایایی دارد؟

ارتودنسی دندان از جمله درمان‌های دقیق و حساس دندان بوده که به امکانات و تجهیزات پیشرفته و همچنین به یک فرد متخصص و ماهر نیاز دارد. شما می‌توانید با انجام ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی فردا در کرج از تمام جهات مطمئن باشید. انجام خدمات ارتودنسی در این کلینیک با توجه به وجود دندانپزشکان متخصص و کاربلد، خصوصاً برای افرادی که خدمات و تجربه ارتودنتیست برای آن‌ها بسیار مهم است، فرصت خوبی خواهد بود. سیستم و تجهزات کامل و به‌روز، دندانپزشکان مجرب و بهترین خدمات و همچنین دانش علمی بالا و با تجربه از خصوصیات استثنایی این کلینیک محسوب می‌شوند. مراجعین محترم پس از ورود به کلینیک فردا با آغوش باز و استقبال گرم و صمیمی کارکنان و همچنین دندانپزشکان مواجه می‌شوند که افراد در همان لحظه احساس آرامش می‌کنند. 

ضرورت انتخاب متخصص ارتودنسی مجرب در کرج

ضرورت انتخاب متخصص ارتودنسی مجرب در کرج

از بزرگ‌ترین دغدغه‌هایی که افراد قبل از انجام ارتودنسی دندان خود با آن مواجه می‌شوند یافتن یک متخصص مجرب و با تبحر کافی برای اصلاح هنجارهای دندانی خود خواهد بود. پروسه و روند درمان ارتودنسی بسته به نوع و شرایط دندان هر فرد متفاوت و طولانی است. بنابراین مراجعه به یک دندانپزشک ماهر و با تجربه برای گرفتن نتیجه مطلوب الزام به حساب می‌آید. برخی از درمان‌ها با یک بار مراجعه به متخصص قابل درمان هستند اما درمان با ارتودنسی حداقل چیزی حدود 18 ماه نیاز به رفت و آمد و همچنین چکاپ و درمان دارد.

کسانی که در انتخاب دندانپزشک خود دقت نمی‌کنند یا برایشان اهمیتی ندارد نتیجه مطلوبی نخواهند گرفت. دندانپزشکانی که ادعا می‌نمایند ارتودنتیست‌های با تبحری هستند باید برخی از ویژگی‌های فردی و علمی را داشته باشند تا حرف آن‌ها به جامه عمل برسد. عدم برخورداری از هر یک از این ویژگی‌ها می‌تواند به ظرافت کار آن‌ها خلل ایجاد کرده و آن‌ها را زیر سوال ببرد. بنابراین باید خصوصیات بارز یک ارتودنتیست خوب و ماهر در کرج را بشناسیم تا آن‌ها را در انتخاب خود لحاظ کنیم.

اخلاق خوب، حرفه‌ای و آداب معاشرت درست، صبر و حوصله بالا و دقت در انجام کار، تجربه و مهارت کافی در کار و … برخی از ویژگی‌های بارز یک متخصص ارتودنسی خوب در کرج هستند. ارتباطی دو طرفه بین بیمار و دندانپزشک در طول درمان وجود دارد و داشتن متخصص خوش‌برخورد می‌تواند حتی در روند بهبود و اصلاح کمک‌کننده باشد. در واقع اگر دندانپزشک شما از این ویژگی‌های خاص برخوردار نبوده، به نحوی باید گفت ارتودنسی موفقی نخواهید داشت. حال می‌خواهیم برخی از این ویژگی‌ها و فاکتورهای مهم فردی یک ارتودنتیست خوب در کرج را بیان کنیم:

 • در درجه اول مهارت و تبحر داشتن در کار
 • تجربه کافی و بالا در حیطه تخصصی خود
 • اخلاق و طرز برخورد عالی با بیماران
 • صبر و حوصله بالا
 • برخورداری از دانش و علم کافی
 • داشتن کادر درمانی کاربلد و حرفه‌ای
 • برخورداری از یک کلینیک بهداشتی با تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز
تخصص ها

تخصص های کلینیک فردا

ما اصل پزشکی خانوادگی را معرفی کرده ایم ، به این معنی که پزشک خانواده اکثر درخواست های پزشکی را بر عهده خواهد داشت ، با متخصصانی که فقط در صورت لزوم درگیر آن هستند.

جراحی لثه

آلوئولوپلاستی

ارتودنسی دندان

جراحی فک و صورت

بلیچینگ دندان

کامپوزیت دندان

لمینت دندان

اصلاح طرح لبخند

دندانپزشکی اطفال

پروتز دندان

error: Alert: Content is protected !!