پزشکان متخصص را از کلینیک فردا بخواهید
کرج - طالقانی جنوبی
طبقه فوقانی بانک سرمایه
پشتیبانی 24/7
02632753000
شنبه تا پنجشنبه: 9.00 - 21.00
31 مرداد ماه 1402 توسط کلینیک دندانپزشکی فردا 0 دیدگاه

بلیچینگ دندان با بیمه آیا امکان پذیر است؟

شاید شما نیز یکی از افرادی باشید که قصد انجام بلیچینگ دندان را دارید. به کمک بلیچینگ دندان می‌توان دندان‌های زرد خود را سفید کرد. این شیوه درمان زییابی به علت مزیت‌های بسیار خود طرفداران زیادی نیز دارد. از جمله مزیت‌های بارز این روش زیبایی می‌توان به مناسب بودن هزینه، عدم تراشیدن مینای دندان و آسیب نرساندن به دندان اشاره کرد. افراد با وجود مزایای بسیار بلیچینگ دندان از بابت هزینه آن اظهار نگرانی می‌کنند و برای آن‌ها جای سوال بوده که آیا بلیچینگ دندان با بیمه امکان‌پذیر است؟ هزینه بلیچینگ دندان چقدر است؟ چه عواملی در تعیین هزینه نهایی نقش دارند؟ بلیچینگ دندان با بیمه نیروهای مسلح یا بلیچینگ دندان با بیمه تکمیلی آیا صحت دارد؟

بلیچینگ دندان با بیمه چیست؟

داشتن دندان‌هایی سفید و زیبا می‌تواند به شما کمک کند تا لبخندی جذاب داشته باشید. امروزه بسیاری از افراد در جست‌و‌جوی شیوه‌ای موثر برای سفید کردن دندان‌ها هستند. بلیچینگ دندان یکی از بهترین روش‌ها برای سفید کردن دندان به حساب می‌آید. تغییر رنگ دندان از جمله اتفاقات رایجی بوده که ممکن است با گذشت زمان برای هر کسی رخ دهد. حتی برخی از افراد با وجود استفاده منظم از مسواک، خمیردندان و نخ دندان، باز هم به بلیچینگ دندان نیاز خواهند داشت.

بلیچینگ دندان با بیمه چیست؟

بلیچینگ دندان با بیمه چیست؟

بلیچینگ دندان در واقع به روشی گفته می‌شود  که دارای سفیدکننده بوده و به کمک آن می‌توان دندان‌ها را سفید و تمیز کرد. وجود جرم روی دندان‌ها و زردی آن‌ها با گذشت زمان به علت مصرف مواد غذایی خاص و عوامل محیطی اتفاق می‌افتد. بلیچینگ دندان در پاکسازی و نابودی لکه‌ها نقش مهمی دارد.پرداخت بلیچینگ دندان با بیمه سوالی است که برای تعداد زیادی از افرادی که علافه مند به سفید کردن دندان های خود هستند پیش می آید:

هزینه بلیچینگ دندان با بیمه

بلیچینگ دندان از جمله خدمات درمانی دندان‌پزشکی به حساب می‌آید که با هدف زیباسازی هرچه بیشتر دندان‌ها انجام می‌گیرد. این مدل خدمات دندان‌پزشکی در مقایسه با دیگر خدمات، هزینه بالاتری دارد؛ اما هزینه ثابتی را نمی‌توان برای هزینه بلیچینگ دندان در نظر گرفت؛ چراکه یک‌سری عوامل در تعیین هزینه نهایی بلیچینگ دندان نقش دارند. برای نمونه اگر تنها برای یک فک خود بلیچینگ انجام دهید، هزینه کمتری را متحمل خواهید شد. از جمله این عوامل می‌توان به‌ موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع مواد مورد استفاده به هنگام بلیچینگ دندان
 • نوع درمان بلیچینگ از لحاظ انجام آن در خانه یا مطب(هوم بلیچینگ یا آفیس بلیچینگ)
 • تعداد جلسات لازم برای انجام بلیچینگ دندان در کرج و دیگر شهرها
هزینه بلیچینگ دندان با بیمه

هزینه بلیچینگ دندان با بیمه

عوامل موثر بر هزینه بلیچینگ با بیمه تکمیلی و آزاد

بلیچینگ دندان از جمله خدمات رایج در حوزه دندان‌پزشکی به حساب می‌آید. شاید مایل باشید پیش از  اقدام برای انجام بلیچینگ دندان، هزینه نهایی آن را تخمین بزنید. برای تعیین هزینه نهایی باید عوامل بسیاری را در نظر بگیرید. از جمله عوامل موثر بر تعیین هزینه نهایی می‌توان به میزان زردی دندان، نوع مواد به کار رفته، تعداد جلسات و… بستگی دارد. در حالت کلی، عوامل موثر بر هزینه بلیچینگ شامل موارد زیر می‌شوند:

بلیچینگ خانگی یا بلیچینگ در مطب

از اصلی‌ترین عوامل اثرگذار بر تعیین هزینه نهای بلیچینگ دندان می‌توان به نوع درمان آن اشاره کرد. کیت‌های خانگی بلیچینگ دندان عموما از هزینه پایین‌تری برخوردار هستند؛ اما کارایی آن‌ها در حد بلیچینگ دندان که در مطب دندان‌پزشکی صورت می‌گیرد، نخواهد بود. همچنین ممکن است برای این‌که زردی دندان را به‌صورت کامل برطرف سازید، به تعداد کیت‌های بیشتری نیاز پیدا کنید.

میزان زردی دندان‌ها

میزان زردی دندان‌ها

میزان زردی دندان‌ها

رنگ اصلی دندان‌ها از دیگر عواملی هستند که در تعیین هزینه نهایی نقش دارند. برای درمان دندان‌های زرد رنگ یا دندان‌هایی که روی سطح آن‌ها لکه‌های عمقی وجود دارند، شخص می‌بایست چندین جلسه به دندان‌پزشک مراجعه کند. در حالی که دندان‌هایی که رنگ آن‌ها چندان تغییر پیدا نکرده، تنها طی یک جلسه و به کمک عامل بلیچینگ ضعیف‌تری، درمان صورت می پذیرد.

هرچه تعداد جلسات درمانی شما کمتر باشند و از عامل بلیچینگ با قدرت پایین‌تری استفاده کنید، هزینه بلیچینگ دندان کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین برای تعیین هزینه آن قبل از شروع درمان می‌بایست برای انجام مشاوره رایگان دندانپزشکی مراجعه نمایید. دندان‌پزشک دندان‌های شما را معاینه کرده و شدت تغییر رنگ و لکه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

نوع مواد به کار رفته در بلیچینگ دندان

نوع مواد مورد استفاده در بلیچینگ دندان نیز در تعیین هزینه این روش درمانی نقش دارد. به عبارتی دیگر، برند به کار رفته در بلیچینگ دندان و میزان غلظت هیدروژن پراکسید در تعیین هزینه نهایی آن نقش بسزایی خواهند داشت.

سبک زندگی

سبک زندگی

سبک زندگی

سبک زندگی افراد نیز بر میزان ماندگاری بلیچینگ دندان اثرگذار خواهد بود. برای نمونه افراد سیگاری به نسبت افراد غیرسیگاری نیاز کمتری به بلیچینگ دندان دارند. نوشیدن چای و قهوه، همچنین غذاهای حاوی مواد قندی یا نشاسته، زرد شدن دندان را به‌دنبال خواهند داشت. بنابراین بهتر است که سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید و مصرف یک‌سری مواد غذایی را ‌محدود کنید تا نیاز کمتری به انجام بلیچینگ دندان داشته باشید.

30 مرداد ماه 1402 توسط کلینیک دندانپزشکی فردا 0 دیدگاه

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

 قطعاً ازدست‌دادن دندان به هر علتی می‌تواند مشکلاتی چون تحلیل بافت لثه، آسیب به‌سلامت دهان و دندان و… را به همراه داشته باشد؛ چراکه با وقوع این عارضه زیبایی لبخند شما نیز تحت‌تأثیر قرار گرفته و می‌تواند منجر به عدم اعتمادبه‌نفس شود. شما باید پس از وقوع چنین مشکلی نسبت به برطرف ساختن آن با بهره‌مندی از روشی مؤثر و کارآمد چون ایمپلنت اقدام نمایید. اگرچه بسیاری از افراد پیش از انجام این کار نگران میزان درد و دوره نقاهت آن هستند؛ اما مطمئن باشید که با انتخاب دندان‌پزشکی حاذق، مطبی معتبر و شناخته شده و همچنین رعایت تمامی اصول و قوانین می‌توانید درد و دوره نقاهت خود را کاهش دهید. آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ درد ایمپلنت پرسشی پر تکرار است که در این مقاله باهم مرور میکنیم.

ایمپلنت چیست؟

 در حال حاضر قطعاً ایمپلنت دندان می‌تواند یکی از بهترین جایگزین‌ها برای دندان‌های ازدست‌رفته باشد. پس از آنکه دندان‌پزشک علت جای خالی دندان را در دهان شما جویا شد، می‌تواند از فیکسچر یا همان ایمپلنت دندان جهت جایگزینی ریشه دندان استفاده کند. لازم به ذکر است که حین ساخت ایمپلنت‌ها متخصصان فعال در این حیطه از دقت و مهارت بالایی برخوردار هستند که همین امر موجب می‌شود که سایز فیکسچرها دارای ابعادی همانند ابعاد طبیعی دندان باشند. ایمپلنت دارای بخش های اصلی نظیر Fixture و Abutment بوده و روکش ایمپلنت روی آنها سوار میشود.

درد ایمپلنت دندان

 یکی از معضلاتی که افراد پس از انجام ایمپلنت دندان کرج و دیگر شهرها با آن روبه‌رو هستند، می‌تواند میزان درد آن باشد. جالب است بدانید که نه‌تنها این روش درمانی؛ بلکه تمامی اقدامات زیبایی و درمانی نیز اگر نزد متخصصی حاذق و باتجربه انجام نشوند، می‌توانند علاوه بر به‌همراه‌داشتن درد بسیار زیاد، دوره نقاهت طولانی‌مدتی نیز داشته باشند. اگرچه دندان‌پزشک پیش از شروع کار برای مراجعه‌کننده بی‌حسی تزریق می‌کند؛ اما برای برخی از افراد ممکن است وجود بی‌حسی نیز چندان مؤثر واقع نگردد.

  جالب است بدانید که علت هراس افراد از درد ایمپلنت تنها مربوط به حین انجام این کار نبوده و می‌تواند پس از کاشت پروتز دندان را نیز شامل شود. لازم به ذکر است که اگر فرد با مشکلاتی چون پس‌زدن ایمپلنت، شل‌شدن پایه ایمپلنت، عفونت، آسیب‌دیدن عصب دندان حین کاشت ایمپلنت، آسیب‌دیدن استخوان فک با ابزار دندان‌پزشکی یا شل‌شدن هیلینگ گپ مواجه شود، می‌تواند میزان درد وی پس از ایمپلنت نیز افزایش یابد.

درد ایمپلنت دندان

درد ایمپلنت دندان

 اگرچه امروزه پس‌زدن ایمپلنت توسط بدن جزء موارد نادر به‌حساب می‌آید؛ اما در برخی از افراد دیده شده که بدن آن‌ها توانایی تحمل پروتز دندانی را نداشته و آن را پس می‌زند. از دیگر مواردی که در وقوع درد پس از انجام ایمپلنت نقش بسیار مؤثری خواهد داشت، می‌توان به شل‌شدن پایه آن اشاره کرد که در واقع این اتفاق می‌تواند بر اثر وجود دلایلی چون عدم تراکم استخوان کافی، واردکردن فشار زیاد به دندان، بی‌تجربگی دندان‌پزشک و… باشد. اگر چنین حادثه‌ای برای شما رخ داد، به‌هیچ‌عنوان نگران نبوده و خروج و نصب مجدد پایه ایمپلنت را تنها به دندان‌پزشک خود واگذار کنید؛ چراکه روند این کار بسیار آسان است.

آیا مراقبت‌های پس از انجام ایمپلنت دندان به کاهش درد کمک می کنند؟

به‌طور کلی درد ایمپلنت به دو حالت تقسیم می‌شود که شامل زمان انجام و پس از انجام آن است. دردی که به هنگام انجام کاشت ایمپلنت و تا زمان کوتاهی پس از آن رخ می‌دهد کاملا طبیعی است. در صورتی که درد ادامه یابد باید به کلینیک ایمپلنت دندان در کرج و شهر محل سکونت خود مراجعه کرد تا مورد بررسی قرار گیرد؛ اما نقش مراقبت‌ها پس از انجام ایمپلنت در کاهش درد چیست؟ همان طور که می‌دانید عدم رعایت بهداشت دهان و دندان باعث شکست ایمپلنت می‌شود؛ چراکه بیماری‌های ناشی از این امر درد را  به همراه خود دارند. از این رو مراقبت‌ها می‌توانند موثر واقع شوند تا درصد احتمال به بیماری‌های لثه کاهش یابد و در نهایت دچار دردهای پس از ایمپلنت نشوید. بنابراین اگر می‌خواهید علاوه بر کاهش دوره نقاهت خود نتیجه مطلوبی از ساختار دندان جدید نیز به دست آورید، می‌بایست نسبت به رعایت نکات مراقبتی کوشا باشید.

22 مرداد ماه 1402 توسط کلینیک دندانپزشکی فردا 0 دیدگاه

بهترین رنگ لمینت دندان را چگونه انتخاب کنیم؟ | راهنمای جامع رنگ لمینت

لمینت دندان در واقع یک شیوه محبوب برای دست یافتن به دندان‌های سفید، یک‌دست و زیبا در حیطه دندانپزشکی به حساب می‌آید. امروزه افراد بسیاری به همین منظور برای داشتن طرح لبخندی زیبا برای انجام لمینت اقدام می‌کنند. یکی از چالش‌هایی که افراد به هنگام انجام لمینت دندان با آن مواجه می‌شوند انتخاب رنگ لمینت دندان است. آیا می‌دانید که انواع رنگ‌ لمینت دندان شامل چه مواردی می‌شود؟ بهترین رنگ لمینت دندان بر چه اساس انتخاب خواهد شد؟ چه عواملی در تعیین رنگ لمینت دندان نقش دارند؟ پیش از اقدام برای انجام لمینت دندان، بهتر است با موارد ذکر شده آشنا شوید و به هنگام انتخاب رنگ لمینت دندان آن‌ها را مد نظر قرار دهید.

چرا رنگ های لمینت دندان بسیار متنوع هستند؟

امروزه بسیاری از افراد با هدف زیباسازی دندان‌های خود و برطرف نمود نقص‌های دندانی، اقدام به انجام لمینت دندان در کرج و تهران و دیگر نقاط کشور می‌کنند. افراد پیش از اقدام برای انجام این کار، می‌بایست رنگ مناسب لمینت را برای خود انتخاب نمایند؛ چراکه رنگ دندان‌ها و پوست‌ افراد با یکدیگر متفاوت هستند. با انتخاب صحیح رنگ لمینت، دندان‌هایی یک دست، منظم و هماهنگ خواهید داشت. همچنین اگر رنگ نامناسبی را برگزینید، سفیدی دندان‌های شما غیرطبیعی به نظر خواهد رسید.انتخاب رنگ مناسب لمینت دندانی کار ساده‌ای نبوده. چراکه رنگ لمینت‌های دندانی بسیار متنوع هستند.

در صورتی که قصد دارید دندان‌هایی براق و سالمی داشته باشید، می‌بایست شباهتی میان رنگ انتخابی و رنگ دندان‌های طبیعی شما برقرار باشد. بهتر است برای لمینت دندانی خود رنگ‌هایی کمی روشن‌تر را انتخاب کنید. دندانپزشک فرم صورت شما را بررسی کرده و مناسب‌ترین لمینت دندانی را پیشنهاد می‌دهد.

رنگ لمینت دندان بر چه اساس انتخاب می شود؟

برای این‌که رنگ لمینت مناسب دندان‌های شما باشد، می‌بایست از جدول رنگ لمینت دندان کمک بگیرید. تنها کافیست رنگ واقعی دندان‌های خود را مد نظر قرار داده و طیف رنگی دندان‌های خود را تعیین نمایید. پس از آن، نوبت به تصمیم‌گیری در رابطه با میزان روشن بودن لمینت دندان به نسبت دندان‌های طبیعی می‌رسد. اگر قصد دارید که براساس میزان بودجه خود، هزینه بپردازید، بهتر است که از میان گستره رنگ دندان طبیعی خود، رنگ لمینت دندان را برگزینید. البته اگر رنگ روشن‌تر را انتخاب نمایید، لبخند درخشان‌تری بر چهره شما نقش خواهد بست.

رنگ لمینت دندان بر چه اساس انتخاب می شود؟

رنگ لمینت دندان بر چه اساس انتخاب می شود؟

برای این‌که رنگ مناسبی را برای لمینت دندان خود برگزینید، می‌بایست جدای از سلیقه خود، با دندانپزشک نیز همکاری داشته باشید. بهتر است اهداف زیبایی خود و هدف خود از انجام لمینت دندان را با دندانپزشک در میان بگذارید. به این شکل، دندانپزشک خصوصیات چهره شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و مناسب‌ترین رنگ لمینت متناسب با معیارهای شما را به انتخاب خواهد کرد. در مرحله بعدی، نصب لمینت دندان انجام خواهد گرفت.

عوامل مهم در انتخاب رنگ مناسب لمینت دندان

عوامل مهم در انتخاب رنگ مناسب لمینت دندان

عوامل مهم در انتخاب رنگ مناسب لمینت دندان

شاید برای شما نیز این سوال مطرح گردد که یک دندانپزشک چگونه رنگ لمینت دندان را انتخاب می‌کند. همه ونیرها به یکدیگر شباهت نداشته و نمی‌توان راه ‌حلی کلی برای تمامی لمینت‌های دندانی بیان کرد. برای انتخاب رنگ مناسب لمینت دندان می‌بایست عوامل متعددی را در نظر گرفت. موارد زیر به عوامل مهم در انتخاب رنگ مناسب لمینت دندان اشاره دارند:

تعداد لمینت‌‌ها

تعداد لمینت‌‌ها

تعداد لمینت‌‌ها

در صورتی که قصد لمینت هشت تا ده دندان بالا و پایین را داشته باشید، گستره وسیعی از رنگ‌های C انتخاب خوبی به نظر می‌رسد. همچنین شما می‌توانید برای لمینت دو تا چهار دندان اقدام نمایید. این مسئله انتخاب‌های شما را با محدودیت مواجه خواهد کرد. در این شرایط، انتخاب شما می‌بایست رنگی باشد که به دندان‌های طبیعی شما شباهت داشته باشد.

اهمیت رنگ پوست در راهنمای انتخاب بهترین رنگ لمینت

شاید شما قصد انجام ده لمینت در بخش فوقانی دهان خود را داشته باشید. در این موقعیت، رنگ پوست شما می‌تواند تعیین‌کننده باشد. بیمار می‌تواند هر رنگی را انتخاب کند و در این زمینه هیچ اجباری وجود ندارد. شما مجاز هستید هر رنگی را برگزینید. دندانپزشک نیز شما را در جریان نظر خود و چرایی آن قرار خواهد داد. با این وجود، می‌توان BL2/0M2 را محبوب‌ترین و دقیق‌ترین انتخاب برای بیماران با پوست روشن‌تر دانست. اشخاص پوست تیره، بهتر است رنگی همچون BL3 و BL4 را انتخاب نمایند تا لبخند سفید آن‌ها طبیعی به نظر برسد.

انتخاب بهترین رنگ لمینت بر اساس رنگ چشم

چشم‌ها و دندان‌ها را می‌توان اولین مواردی دانست که به هنگام نگاه کردن به افراد، توجه ما را به خود جلب می‌کنند. سفیدی چشم شما در انتخاب رنگ لمینت دندان به شما کمک می‌کند. از این‌رو، بهتر است رنگی را برای لمینت دندان خود انتخاب کنید که با میزان سفیدی صلبیه شما هماهنگی داشته باشد.

شخصیت و انتظارات شما از رنگ لمینیت دندان

رنگ لمینت دندان

رنگ لمینت دندان

شخصبت و انتظارات افراد نیز در تعیین رنگ لمینت دندان نقش دارد. اشخاص با شخصیت برونگرا مایل هستند از لمینت دندان با رنگ روشن‌تری استفاده کنند؛ چراکه به این طریق، توجه افراد به سمت آن‌ها جلب خواهد شد. به بیانی دیگر، گزینش رنگ سفید نقش موثری در جلب توجه دارد. بنابراین در صورتی که این مسئله برای شما حائز اهمیت بوده، بهتر است که پیش از انتخاب رنگ، این نکته را نیز مد نظر قرار دهید. در حالت کلی، می‌بایست انتظارات خود را با دندانپزشک در میان بگذارید تا بتوانید نتایج دلخواه خود را کسب نمایید.

اندازه دندان

رنگ سفید دارای جلوه بصری است. اگر شما رنگ سفیدتری را انتخاب کنید، لمینت‌ها بزرگ‌تر از حد معین به نظر خواهند رسید. در صورتی که قصد دارید که سفیدترین لمینت را انتخاب کنید، بهتر است اندازه دندان را نیز مد نظر قرار دهید.

ویژگی‌های صورت شما چه نقشی در رنگ انتخابی برای لمینت دارند؟

ویژگی‌های صورت شما

ویژگی‌های صورت شما

تفاوت‌های بسیاری میان چهره افراد دیده می‌شوند. از جمله نمونه‌های اشکال صورت می‌توان به قلبی، گرد، مربعی و الماسی اشاره کرد. صورت‌های بیضی با دندان‌های مربعی از ظاهر بهتری برخوردار هستند. این مسئله به این علت است که اگر شما دندان مربعی داشته باشید، چهره شما پرتر به نظر خواهد رسید. از روکش‌های گرد و کوتاه به عنوان مکملی برای صورت‌های قلبی شکل استفاده می‌شود. با این وجود، در صورتی که صورت گردی دارید، بهتر است انتخاب شما لمینت‌هایی با طول بیشتر باشد.

سن؛ عاملی مهم برای رنگ بندی لمینت

با افزایش سن شاهد از دست رفتن طول طبیعی دندان‌ها هستیم. لمینت دندان به شما کمک می‌کند تا طول دندان خود را افزایش دهید. به این صورت شما به هنگام لبخند زدن جوان‌تر به نظر خواهید رسید. همچنین زمانی که دندان حجیم‌تر می‌شود، چین‌و‌چروک حوالی دهان بهبود می‌یابد.

تاثیر جنسیت در انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان

جنسیت نیز در تعیین رنگ لمینت دندان نقش دارد. مردان عموما نسبت به نصب لمینت‌های مربعی علاقه نشان می‌دهند؛ چراکه لمینت‌های مربعی ظاهر مردانه‌تری از آن‌ها را به نمایش می‌گذارند. افرادی که مایل هستند ظاهر آن‌ها زنانه‌تر یا نرم‌تر به نظر برسد، ممکن است روکش‌های گرد را انتخاب نمایند. همچنین آقایان معمولا به رنگ های طبیعی تمایل بیشتری نسبت به خانم ها نشان میدهند.

18 مرداد ماه 1402 توسط کلینیک دندانپزشکی فردا 0 دیدگاه

انجام لمینت دندان برای چه افرادی پیشنهاد نمی شود؟

بسیاری از افراد برای صاف و یک‌دست شدن دندان‌های خود و همچنین زیباتر به نظر رسیدن آن‌ها لمینت دندان در کرج و دیگر شهرها را انتخاب می‌کنند. دلیل انتخاب و اجرای این روش زیبایی و درمانی چیست؟ زمانی که دندان‌ها تغییر رنگ می‌دهند یا دچار شکستگی، لب‌پر شدگی، ترک‌خوردگی و… می‌شوند نیاز است تا با روش‌هایی، دندان‌هایی زیبا و شفاف داشت. اجرای لمینت می‌تواند تغییر رنگ لازم را در دندان‌ها ایجاد نماید. در حقیقت لمینت از پوسته‌هایی نازک تشکیل شده‌ که روی دندان قرار می‌گیرند؛ اما لمینت دندان برای هر کسی مناسب نخواهد بود و در صورت نیاز یا تمایل برای انجام این کار می‌بایست از شرایط و ضوابط اجرای آن برخوردار باشید.

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب نیست؟

چه افرادی نمی‌ توانند لمینت دندانی را اجرا کنند؟

چه افرادی نمی‌ توانند لمینت دندانی را اجرا کنند؟

قبل از هر اقدامی یک جلسه مشاوره با دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در نظر گرفته می‌شود تا بیمار بتواند نیازها، خواسته‌ها، بیماری‌های زمینه‌ای و… را با وی در میان بگذارد. همچنین دندانپزشک تمامی شرایط بیمار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد تا بتواند نتیجه‌ای کلی از روند درمان را کسب کرده و بهترین مسیر برای اجرای اقدامات را به‌ دست آورد. در این زمان دندانپزشک می‌تواند به شما اعلام نماید که آیا کاندیدای مناسبی برای اجرای لمینت هستید یا خیر؛ اما شما باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشید تا بتوانید لیمنت دندانی را انجام دهید؟ شرایط اصلی افرادی که کاندید مناسبی برای لمینت دندان نیستندبه شرح زیر هستند:

عدم وجود مینای کافی

اصلی‌ترین و اساسی‌ترین شرط برای اجرای لمینت دندان، برخورداری از مینای کافی دندان است. اگر دندان‌های بیمار از مینای مناسب و قابل قبولی برخوردار نباشند، نمی‌توان روکش‌های لمینت را برای دندان‌های او قرار داد. همچنین دندان توانایی استقامت و نگهداشتن لمینت را نداشته و امکان جدا شدن آن وجود دارد. اگر مینای دندان به اندازه کافی نباشد پس از اجرای لمینت می‌توان درد و ناراحتی را بعد از میل کردن غذاها احساس کرد.

وجود التهاب لثه

التهاب در لثه یکی از مواردی است که با مشاهده و وجود آن نمی‌توان از لمینت دندان استفاده کرد. التهاب لثه به‌دلیل تجمع باکتری و جرم به وجود می‌آید یا حتی می‌تواند به‌دلیل تحلیل رفتن لثه باشد. البته بیمارهای‌ دهان و دندان نیز می‌توانند بر بروز التهاب لثه اثر بگذارند. در این شرایط نمی‌توان لمینت دندانی را اجرا کرده و می‌بایست در ابتدا مشکلات لثه برطرف شوند تا بتوان از لمینتی ماندگار برخوردار شد.

وجود ایمپلنت یا کامپوزیت

وجود ایمپلنت یا کامپوزیت

وجود ایمپلنت یا کامپوزیت

اگر دندان‌های از دست رفته داشته‌اید و اقدام به ایمپلنت دندان در کرج و سایر شهرها کرده‌اید بی‌شک اجرا و نصب لمینت غیرممکن خواهد بود. اگر قصد دارید تا با وجود ایمپلنت، از لمینت نیز بهره ببرید باید رنگ لمینت را دقیقا هم‌رنگ ایمپلنت خود انتخاب کنید. راه دیگر این است که روکش ایمپلنت خود را تعویض کرده و رنگی مشابه رنگ لمینت برگزینید.

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

یکی از شروط اصلی برای برخورداری از لمینتی ماندگار و همچنین لبخندی زیبا، رعایت بهداشت دهان و دندان است. اگر بیمار به استفاده مداوم از مسواک، نخ دندان، دهانشویه و… توجهی نداشته و آن‌ها را جدی نمی‌گیرد، نمی‌تواند از این روش درمانی و زیبایی بهره ببرد. اگر شما جزء این دسته از افراد هستید باید بدانید که با اجرای لمینت، مشکلات موجود در دهان خود را چندین برابر خواهید کرد و پس از مدتی کوتاه شاهد پوسیدگی دندان‌های طبیعی خود خواهید بود.

عادات غلط

برخی از افراد عادات بدی دارند و در طول شبانه‌روز آن‌ها را اجرا می‌کنند. دندان‌ قروچه یکی از شایع‌ترین عادات نادرستی است که می‌تواند برای لمنیت دندان بسیار مضر باشد. زمانی که این کار را انجام دهید، در واقع فشار زیادی را به لمینت وارد می‌کنید که می‌تواند منجر به شکسته شدن یا کنده شدن آن شود. از دیگر عادات غلط که سبب می‌گردد تا فرد نتواند از لمینت دندانی بهره ببرید می‌توان به جویدن سر مداد، جویدن یخ و ناخن، شکستن آجیل و… اشاره کرد.

وجود پوسیدگی

وجود پوسیدگی

وجود پوسیدگی

وجود پوسیدگی‌های عمیق در دندان نیز می‌تواند ممانعتی در اجرای لمینت دندانی ایجاد نماید. اگر دندان به شدت پوسیده باشد و نیاز به انجام عصب‌‌کشی دیده شود، در این صورت مناسب انجام لمینت دندان نیست و باید قبل از انجام لمینت دندان، پوسیدگی های دندانی به طور کامل برطرف و ترمیم گردد.

وجود شکستگی یا کجی بیش ‌از حد در دندان

اگر دندان‌های شکسته یا بسیار کج دارید، به‌صورتی که از حالت اصلی خود دور شده‌اند، در این شرایط نمی‌توانید از لمینت دندان بهره ببرید. به این دلیل که با انحراف زیاد دندان، فشاری زیاد به لمینت وارد می‌شود که پس از مدتی می‌تواند لمینت را از دندان جدا کند. اگر دندان‌های به شدت کجی دارید، می‌بایست از مشاوره رایگان ارتودنسی کمک گرفته و پس از رفع عیوب لیمنت را اجرایی نمایید.

محدودیت سنی

اجرای لمینت دندانی محدودیت سنی خاصی ندارد؛ اما توجه داشته باشید که اگر دندان های سالمی دارید و مشکل خاصی در ظاهر دندان های خود احساس نمیکنید نیازی به لمینت دندان نخواهید داشت، زیرا این روش تا حدودی تهاجمی بوده و نیاز به تراش مینای دندان در آن وجود دارد.

داشتن دندان‌ های سالم

باتوجه به این‌که لمینت دندانی یک روش تهاجمی به ‌حساب می‌آید، می‌بایست در اجرای آن دقت بسیاری را به خرج داد. دندان‌های سالم کاندیدای مناسبی برای اجرای لمینت نیستند و بهتر است تنها دندان‌هایی از این روش درمانی و زیبایی بهره ببرند که با مشکلاتی مواجه هستند.

رژیم غذایی نامناسب

بعد از نصب لمینت می‌بایست از رژیم غذایی مناسبی پیروی کرد. افرادی که به مقدار زیادی از غذاهای اسیدی استفاده می‌نمایند و یا نوشیدنی ها و غذاهای با رنگ دانه های طبیعی زیادی مصرف میکنند بهتر است تا این روش را برای خود انتخاب نکنند. مصرف نوشابه، ترشی، الکل و… از جمله مورادی هستند که روی بافت و رنگ لمینت اثر می‌گذارند و پس از مدتی تغیر رنگی در آن‌ها به وجود خواهد آمد. همچنین در صورت مصرف این غذاها پیوند موجود در بین لمینت و دندان از بین رفته و شاهد جدا شدن لمینت خواهید بود.

سخن پایانی

لمینت می‌تواند بهترین انتخاب برای اصلاح مشکلات موجود در دهان و دندان باشد؛ اما توجه نمایید که همه افراد نمی‌توانند از این روش درمانی و زیبایی بهره ببرند. حتی اگر اجرای لمینت نهایی شود پس از مدتی شاهد تغییر رنگ و جدا شدن لمینت خواهید بود. دندان ‌قروچه، مصرف مواد غذایی اسیدی، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و عدم استفاده از مسواک و نخ ‌دندان، داشتن پوسیدگی در دندان‌ها، استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات، وجود بیماری‌های دهان و دندان و… از جمله مواردی هستند که همگی بر لیمنت اثر می‌گذارند و ماندگاری آن را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

 

10 مرداد ماه 1402 توسط کلینیک دندانپزشکی فردا 0 دیدگاه

قیمت ایمپلنت دندان در کرج در سال 1402

بدون شک با افزایش سن و سال و در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، دندان‌ها دچار پوسیدگی و آسیب خواهند شد. به‌گونه‌ای که گاها ترمیم آن غیرممکن بوده و فرد برای رهایی از درد ناچار به کشیدن آن می‌شود. یکی از شیوه‌های درمانی برای جایگزین کردن دندان از دست رفته انجام ایمپلنت دندان است. شاید هزینه این کار نسبت به سایر روش‌ها بیشتر باشد؛ اما از نظر ظاهر و حالت طبیعی به نسبت دندان مصنوعی روشی مناسب‌تر محسوب می‌شود. قیمت ایمپلنت دندان در کرج در سال 1402 چقدر است؟ آیا ایمپلنت روشی مناسب برای جایگزینی دندان از دست رفته محسوب می‌شود؟ قیمت ایمپلنت دندان به چه پارامترهایی بستگی دارد؟

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان در کرج

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان در کرج

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان در کرج

عوامل متعددی بر هزینه ایمپلنت دندان در کرج اثرگذار هستند. این عوامل شامل تعداد واحدهای مورد نیاز برای ایمپلنت، برند و نوع ماده ایمپلنت، شیوه کاشت ایمپلنت، درمان‌های جانبی، روکش ایمپلنت، بیمه و… می‌شوند.

جراحی مورد نیاز برای شروع ایمپلنت

دندانپزشک به کمک اشعه ایکس از ساختار دهان و فک بیمار مطلع می‌گردد و بعد از آن به این نتیجه خواهد رسید که آیا بیمار به انجام جراحی قبل از ایمپلنت نیاز دارد یا خیر؟. اگر لثه شما آسیب دیده و نیازمند به پیوند استخوان یا لثه باشید؛ بر هزینه نهایی ایمپلنت افزوده خواهد شد.

تعداد واحد های مورد نیاز برای ایمپلنت

از موارد بسیار تاثیرگذار در محاسبه قیمت ایمپلنت تعداد واحدهای مورد نیار برای ایمپلنت هستند که طبیعتا هرچه تعداد واحدها بیشتر باشد هزینه‌ نیز افزایش خواهد یافت. ایمپلنت براساس تعداد دندان‌های مورد نیاز به موارد زیر تقسیم می‌شود:

 • ایمپلنت اوردنچر: قرار دادن ۶ الی ۸ دندان‌ روی یک فک
 • ایمپلنت All on ۴: قرارگیری تمام دندان‌ها روی یک فک
 • بریج با پایه ایمپلنت: قرار گرفتن سه واحد ایمپلنت روی یک پایه بریج
 • ایمپلنت یک دندانی: تنها یک دندان نیاز به ایمپلنت دارد.

برند و نوع ماده ایمپلنت

برند و نوع ماده ایمپلنت

برند و نوع ماده ایمپلنت

ایمپلنت دندان امروزه در برندها  انواع متفاوتی تولید می‌شود که دندانپزشک متخصص براساس وضعیت بیمار و همچنین میزان بودجه‌ای که دارد، مناسب‌ترین نوع را انتخاب خواهد کرد.

شیوه کاشت ایمپلنت

باتوجه به پیشرفت علم و دانش امروزه به شکل های متفاوت کار ایمپلنت صورت می‌گیرد که هر کدام از هزینه متفاوتی برخوردار هستند.

زمان انجام ایمپلنت دندان

دندانپزشک در مرحله اول برای انجام ایمپلنت به بررسی کامل استخوان فک و لثه می‌پردازد. در واقع دندانپزشک پس از بررسی عکس‌های دندانی شما، از تعداد واحدها برای انجام ایمپلنت آگاه خواهد شد. پس از این بررسی‌ها نوبت به مرحله کاشت پایه ایمپلنت می‌رسد که میزان زمانی که دندانپزشک باید برای این کار صرف نماید نیز بر میزان هزینه تاثیرگذار است.

جنس روکش ایمپلنت

جنس روکش ایمپلنت که روی پایه ایمپلنت مستقر می‌شود و هر کدام در میزان هزینه ایمپلنت تاثیرگذار خواهند بود.

هزینه ایمپلنت دندان در کرج در سال 1402

قیمت ایمپلنت دندان در کرج در سال 1402

قیمت ایمپلنت دندان در کرج در سال 1402

ایمپلنت‌ها در برندهای مختلف و توسط کشورهای متفاوتی تولید می‌شوند که باتوجه به تکنولوژی به‌کار رفته در آن‌ها، مرغوبیت مواد اولیه و میزان محبوبیتی که دارند از قیمت متفاوتی برخوردار هستند.  بسیاری از برندها در کلینیک‌های دندانپزشکی کرج مورد استفاده قرار می‌گیرند که هزینه آن‌ها در سال 1402 با یکدیگر متفاوت است.

هزینه ایمپلنت آمریکایی

هزینه ایمپلنت آمریکایی باتوجه به تکنولوژی پیشرفته‌ای که در تولید آن به‌کار برده می‌شود، مشخص خواهد شد. به همین دلیل رنج قیمت ایمپلنت‌های آمریکایی متفاوت است. در کرج از این نوع ایمپلنت بسیار استفاده می‌شود و به نسبت برخی از ایمپلنت‌ها گران‌قیمت‌تر است‌.

هزینه ایمپلنت کره‌ای

این نوع ایمپلنت در کشور ایران بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از نظر هزینه نیز مقرون‌به‌صرفه‌تر از سایر ایمپلنت‌ها است؛ اما باید برای انجام این نوع ایمپلنت به یک دندانپزشک معتبر و باتجربه مراجعه کنید تا بهترین نتیجه حاصل شود. در سال ۱۴۰۲ قیمت ایمپلنت کره ای نیز مانند سایر روش‌ها مقداری افزایش یافته است.

هزینه ایمپلنت اسپانیایی

ایمپلنت اسپانیایی در کشور اسپانیا رواج بسیار زیادی داشته و توانسته با پیشرفت فراوان خود در ایران نیز رونق پیدا کند. این نوع ایمپلنت در کشور اسپانیا با برند موزو در بهترین کیفیت خود ارائه می‌شود و متوسط قیمت آن با ایمپلنت کره‌ای، ایتالیایی و… در یک رنج قیمت قرار دارد.

قیمت ایمپلنت های آلمانی در کرج

ایمپلنت‌های آلمانی نیز به نسبت سایر ایمپلنت‌ها، کیفیت بهتری دارند. ایمپلنت آلمانی دی آر اس از سایر ایمپلنت‌ها محبوبیت بیشتری داشته و از نظر هزینه باتوجه به میزان کیفیت که ارائه می‌دهد قیمت مناسبی دارد.

آیا هزینه ایمپلنت دندان در کرج گران قیمت است؟

دلایل متعددی وجود دارند که سبب می‌گردند تا انجام ایمپلنت دندان با هزینه بالایی همراه باشد که به شرح زیر هستند.

 • انجام ایمپلنت دندان یک کار پیشرفته است که در سال‌های اخیر در کشور ما رواج یافت و باید با مهارت‌های خاصی انجام شود که زیر نظر متخصص با بهترین کیفیت این کار صورت می‌گیرد.
 • فرآیند انجام کار یک روند پیچیده و سختی است که نیاز به بی حسی بیمار دارد.
 • از نظر ظاهری کیفیت ایمپلنت‌ها با دندان‌های طبیعی شباهت بسیار دارند و اگر فرد به‌خوبی از آن‌ها مراقبت نماید تا 25 سال طول عمر خواهند کرد.
 • برای تولید مواد سازنده‌ آن‌ هزینه زیادی لازم است که تنها توسط شرکت‌های قدرتمند امکان‌پذیر خواهد بود که در کرج در سال ۱۴۰۲ بهترین برندهای ایمپلنت در دسترس قرار دارند.
 • برای ساخت مواد قسمت‌های متفاوت ایمپلنت باید از تکنولوژی خاصی کمک گرفت.

چگونه هزینه ایمپلنت دندان در کرج را پرداخت کنیم؟

قبل از اقدام برای انجام کار ایمپلنت باید بدانید که هزینه ایمپلنت به نسبت سایر روش های درمانی دندان، از قیمت بالاتری برخوردار است. به همین دلیل شیوه پرداخت هزینه جزء موارد مهم محسوب می‌شود‌‌. بهترین کلینیک‌های ایمپلنت در کرج وجود دارند که می‌توانید ایمپلنت را با بهترین کیفیت و توسط دندانپزشکان ماهر انجام دهید. در نظر داشته باشید که اگر کار ایمپلنت توسط یک دندانپزشک کم تجربه صورت گیرد عوارضی جبران‌ناپذیر به‌دنبال خواهد داشت. در راستای کمک به مدیریت هزینه‌های دندانپزشکی برخی از کلینیک‌ها در کرج در سال ۱۴۰۲ هزینه ایمپلنت را به‌صورت اقساطی دریافت می‌کنند یا تخفیفاتی را در نظر می‌گیرند.

 

بلیچینگ دندان بهتر است یا جرم گیری

هر دو روش بلیچینگ و جرم گیری برای سفید کردن دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر کدام از این روش‌ها به ‌اندازه‌ متفاوتی رنگ دندان‌ها را سفید کرده و کارایی متفاوتی دارند. به ‌عبارتی جرم گیری برای افرادی که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمی‌کنند پیشنهاد می‌شود؛ اما بلیچینگ برای افرادی مناسب خواهد بود که به علل غیرارادی و ژنتیکی دچار تغییر رنگ دندان شده‌اند. بلیچینگ و جرم گیری چگونه سبب سفید کردن دندان‌ها می‌شوند؟ آیا تفاوت زیادی بین این دو روش وجود دارد؟ کدام روش بهتر عمل خواهد کرد؟ بلیچینگ دندان بهتر است یا جرم گیری؟

جرم گیری دندان چیست ؟

افرادی که در رعایت نکات بهداشت دهان و دندان خود کوتاهی می‌کنند و از دو بار مسواک زدن در روز اجتناب می‌ورزند، روی دندان‌های آن‌ها پلاک‌هایی قابل مشاهده است که تنها با جرم گیری می‌توان آن‌ها برطرف کرد. این جرم‌ها همانند رسوب روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و برای برطرف کردن این رسوبات یا به‌ عبارتی برای انجام جرم گیری، فرد باید به کلینیک دندانپزشکی در کرج و شهر خود مراجعه کند. اگر جرم‌ها روی دندان باقی بمانند باعث خرابی و آسیب به دندان‌های دیگر خواهند شد. در جرم گیری رنگ دندان‌ها تغییر نمی‌کند، بلکه جرم‌ها و رسوبات اضافی برطرف می‌شوند.

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان چیست؟

برخی از دندان‌ها بدون هیچ‌ گونه جرم و به ‌واسطه ژنتیک تغییر رنگ داده و زرد می‌شوند و این موضوع به جرم دندان ارتباطی ندارد. همچنین اگر از دندان‌هایی صاف برخوردار هستید و هیچ‌ گونه ایرادی به غیر از تغییر رنگ مشاهده نمی‌شود، با انجام بلیچینگ می‌توانید از این عارضه رهایی یابید. در این نوع از درمان دندان‌های شما به هیچ ‌گونه تراش برای دندان نیاز نخواهند داشت و حتی در منزل نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. اغلب توصیه می‌شود که این عمل با هر دو روش هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ در کرج صورت گیرد که ماندگاری بیشتری داشته باشد. به‌طور کلی بلیچینگ هیچ گونه عارضه‌ای به همراه نخواهد داشت؛ به غیر از زمان‌هایی که دندان‌ها با شکستگی روبه‌رو شده یا به ‌علت عدم پخش درست مواد روی دندان‌ها، لکه‌هایی روی آن‌ها مشاهده می‌شود.

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان نیز مانند سایر روش‌های درمانی انواع مختلفی دارد که شامل Home Bleaching یا بلیچینگ دندان در خانه و Office Bleaching یا بلیچینگ در کلینیک دندانپزشکی می‌شود.

بلیچینگ دندان در خانه یا  Home Bleaching

هوم بلیچینگ یکی از روش‌های سفید کردن دندان در منزل است. تمامی مراحل درمان هوم بلیچینگ در یک الی دو هفته صورت می‌گیرند و مواد هربار روی دندان های یکی از فک‌ها‌ قرار داده می‌شوند. جنس و میزان موادی که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند با مواد آفیس بلیچینگ تفاوت دارد.

بلیچینگ در کلینیک دندانپزشکی یا Office Bleaching

روش آفیس بلیچینگ در کلینیک بوده و به کمک هیدروژن پراکسید در زمان کم دندان‌ها سفید می‌شوند. آفیس بلیچینگ به ۳۰ الی ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارد. این روش از هوم بلیچینگ گران‌تر است.

شباهت های جرم گیری و بلیچینگ

شباهت های جرم گیری و بلیچینگ

شباهت های جرم گیری و بلیچینگ

از سری شباهت‌های جرم گیری و بلیچینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بی‌خطر بودن: هر دو روش بسیار ایمن بوده و هیچ گونه خطری برای دندان‌ها و لثه فرد ایجاد نخواهند کرد.
 • صرفه‌جویی در زمان و کوتاه‌مدت بودن درمان: هر دو روش می‌توانند طی یک جلسه انجام گیرند؛ اما گاهی اوقات براساس نوع جرم و میزان آن جرم گیری در دو مرحله نیز ادامه خواهد داشت.
 • دائمی نبودن درمان: اغلب درمان‌های دندانی دائمی نیستند و براساس نوع ماندگاری بیشتر مواقع با یکدیگر متفاوت هستند. جرم گیری و بلیچینگ نیز مانند سایر روش‌‌ها، درمان دائمی ندارند و باتوجه به میزان مهارت دندانپزشک و رعایت بهداشت دهان و دندان می‌توانند از طول عمر نسبتا بالایی برخوردار باشند.
 • مراقبت‌های بعد از درمان: در هر دو روش فرد باید یک‌سری مراقبت‌ها را انجام دهد که این مراقبت‌‌ها شامل سیگار نکشیدن، نخوردن مواد غذایی رنگی، رعایت بهداشت دهان و دندان و… می‌شوند.

مراقبت های اولیه پس از گذشت 24 ساعت از بلیچینگ

مواد غذایی مانند سس، گوشت قرمز، آب هویج، سس سویا، بلونز و… سبب ایجاد لکه‌های تیره رنگ روی دندان‌های فرد می‌گردند. به همین دلیل به افرادی که بلیچینگ دندان انجام می‌دهند پیشنهاد می‌شود از مصرف این‌ گونه مواد غذایی حداقل تا دو روز بعد از انجام بلیچینگ خودداری کنند. هنگام مصرف برخی از مواد غذایی مانند شکلات، چای، قهوه، شراب و… رنگ‌هایی روی دندان ایجاد می‌شوند. به همین علت باید از مصرف این‌ گونه مواد غذایی خودداری کنید. سیگار کشیدن از سری مواردی به‌حساب می‌آید که بر تغییر رنگ دندان اثرگذار خواهد بود. زمانی که بلیچینگ انجام می‌دهید حساسیت دندان‌های شما نسبت به قبل افزایش پیدا می‌کند.

بعضی از دهانشویه‌ها و خمیردندان‌های رنگی به علت حساسیت دندان‌ها بعد از انجام دادن بلیچینگ توصیه می‌شود تا  از مصرف آنها اجتناب کنید؛ زیرا باعث جذب رنگ‌ها خواهند شد. برای آن‌که از التهاب لثه و دندان‌ها جلوگیری کنید استفاده از محلول آب و نمک توصیه شده است. ساعت‌های اولیه بعد بلیچینگ، بهترین زمان برای انجام این کار است. همچنین به‌ دلیل حساسیت زیاد دندان‌ها پس از انجام بلیچینگ، پیشنهاد می‌شود تا از خمیردندان مخصوص استفاده کنید.

از مهم‌ترین مراقب‌های پس از انجام بلیچینگ دندان، استفاده از نخ دندان است که باید به‌طور منظم بعد از هر وعده غذایی استفاده شود. زیرا نخ دندان می‌تواند تمامی ذرات ریز بین دندان را از آن خارج کند.

بلیچینگ دندان یا جرم گیری

انجام هر دو روش بلیچینگ و جرم گیری سبب تغییر رنگ دندان‌ها خواهند شد؛ اما به ‌شکل کلی میزان و نوع سفیدی که روی دندان‌ها ایجاد می‌کنند با یکدیگر متفاوت است. روش جرم گیری باعث پاکسازی رسوب‌های تجمع یافته روی دندان‌ها می‌شود. این رسوبات ممکن است سبب ایجاد بوی بد دهان، زبری و بدرنگی دندان‌ها گردند. همچنین پلاک‌های ایجاد شده روی دندان که به‌واسطه مخلوط شدن بزاق دهان و مواد غذایی ایجاد می‌شوند، به کمک جرم گیری قابل از بین رفتن خواهند بود.

تمیز کردن قسمت‌هایی از دندان که جرم  بسیار شدیدی روی آن‌ها نقش بسته، تنها با جرم گیری قابل برطرف شدن است؛ اما بلیچینگ تنها یک روش سفید کردن به‌ حساب می‌آید. در واقع بلیچینگ یک راه درمانی برای رهایی از رنگ‌دانه‌های ایجاد شده و لکه‌های روی دندان است که اغلب فرد در ایجاد آن‌ها نقشی ندارد و بنا به دلایل ژنتیکی ایجاد می‌گردند؛ اما با کمک بلیچینگ به‌ عنوان یک روش بی‌خطر می‌توانید برای سفید کردن دندان اقدام کنید.

 

گارانتی خدمات دندانپزشکی در کلینیک دندانپزشکی فردا در کرج

امروزه کیفیت و تضمین خدمات دندانپزشکی از اهمیت زیادی برخوردار است، به‌طوری که وجود گارانتی خدمات دندانپزشکی یکی از فاکتورهای اصلی در انتخاب مطب یا کلینیک دندانپزشکی به‌حساب می‌آید. برخی از مراکز درمانی دندانپزشکی به‌دلیل اطمینان در عملکرد صحیح خود، از همان ابتدا و قبل از آغاز فرآیند درمانی به بیمار گارانتی خدمات دندانپزشکی را ارائه می‌دهند. به ‌این‌ ترتیب بیمار با آرامش بیشتری اقدامات درمانی خود را آغاز می‌کند. از آنجایی که برخی از روش‌های درمانی دندانپزشکی هزینه بالایی دارند، وجود گارانتی برای این دسته از درمان‌ها یک امتیاز محسوب می‌شود. داشتن گارانتی مادام العمر خدمات دندانپزشکی در کرج و دیگر شهرها در واقع یک مزیت برای کلینیک دندانپزشکی نیز به‌شمار می‌رود. هرچه مرکز خدمات درمانی ضمانت کتبی خدمات دندانپزشکی معتبری به بیماران ارائه دهد، در حقیقت شرایط را برای پذیرش تعداد بیشتری از بیماران فراهم می‌سازند.

گارانتی انواع خدمات دندانپزشکی

همه ما برای داشتن دندان‌هایی سالم و لبخندی زیبا، نیازمند استفاده از خدمات دندانپزشکی هستیم. داشتن دندان‌های زیبا نیازمند رسیدگی و مراقبت است. هدف از انجام خدمات دندانپزشکی علاوه‌بر برطرف ساختن مشکلات دهان و دندان، دریافت خدمات زیبایی دندانپزشکی نیز به‌حساب می‌آید. بنابراین انواع خدمات دندانپزشکی به دو دسته خدمات ترمیمی و خدمات زیبایی تقسم‌ می‌شوند. گارانتی خدمات دندانپزشکی باتوجه به نوع فرآیند درمانی در هر کلینیک متفاوت است. شما میتوانید پیش از شروع درمان از خدمات مشاوره رایگان دندانپزشکی در کرج در کلینیک فردا بهره مند شوید.

گارانتی انواع خدمات دندانپزشکی

گارانتی انواع خدمات دندانپزشکی

تفاوتی ندارد که شما تحت چه درمانی قرار گرفته باشید، به منظور ترمیم مشکلات دهان و دندان به کلینیک مراجعه کرده‌اید یا دریافت خدمات زیبایی. به ‌هر‌ حال وجود تضمین خدمات دندانپزشکی به منزله اعتباری است که کلینیک دندانپزشکی فردا در کرج در اختیار بیمار قرار می‌دهد تا با خیالی آسوده روی یونیت دندانپزشکی بنشیند.

ضمانت خدمات دندانپزشکی ترمیمی در کرج

ضمانت خدمات دندانپزشکی ترمیمی در کرج

ضمانت خدمات دندانپزشکی ترمیمی در کرج

بیماری‌های لثه، پوسیدگی دندان‌ها، درمان ترک‌ها و شکستگی‌ها، بهبود عملکرد دندان‌ها، انواع روکش‌های دندانی، عصب کشی و… همگی از خدمات دندانپزشکی ترمیمی به‌شمار می‌روند. برای همه ما مهم است زمانی که به درد شدیدی دچار شده‌ایم یا دندان شکسته‌ای داریم نه ‌تنها مشکل ایجاد شده سریع‌تر برطرف گردد؛ بلکه خدمات مطمئنی را دریافت نماییم تا مجددا با مشکل و درد مواجه نشویم. اقدامات و خدمات دندانپزشکی ترمیمی در کرج شامل گزینه‌های متعددی می‌شوند که برای ارزیابی هر کدام و چگونگی گارانتی این خدمات لازم است که به‌صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرند.

معاینات اولیه

اولین قدم و البته مهم‌ترین مرحله در آغاز فرآیند درمان دندانپزشکی، معاینات اولیه است. اگر به کلینیک معتبر دندانپزشکی یا دندانپزشک باتجربه و حرفه‌ای مراجعه نمایید، متخصص با بررسی عکس رادیولوژی و شرح حال شما، صحیح‌ترین تشخیص را انجام و مناسب‌ترین راه‌ حل درمانی را پیشنهاد می‌دهد. تشخیص درست مشکلات دهان و دندان اهمیت بسیار بالایی دارد؛ چراکه اگر محل درد، مشکل دندان و نوع درمان به ‌شکلی صحیح مشخص نشود، نه ‌تنها بیمار متحمل هزینه‌های بالایی خواهد شد؛ بلکه ممکن است مشکلاتی جدی سلامت وی را به خطر اندازد.

معاینات اولیه

معاینات اولیه

به‌ عنوان مثال اگر دندانی عفونت کرده باشد و دندانپزشک در معاینه اولیه متوجه این موضوع نشود، عفونت سبب ایجاد تورم بیشتر در ناحیه فک و دهان خواهد شد و احتمال آسیب رسیدن به بافت‌های اطراف دندان افزایش می‌یابد. بنابراین شما جهت انجام مراحل درمانی خود به کلینیکی مراجعه نمایید که به شما تضمین دهد در معاینه اولیه متخصص مشکل دندان شما را به‌درستی تشخیص خواهد داد. متخصصین باتجربه و متعهد در همان مرحله نخست به شما گارانتی می‌دهند که مشکل شما به‌طور قطع در معاینه اولیه درست تشخیص داده شده است.

رفع پوسیدگی و پر کردن دندان

یکی از رایج‌ترین خدمات ترمیمی در دندانپزشکی، پر کردن دندان‌های پوسیده است. زمانی که پوسیدگی دندان اتفاق می‌افتد، دندانپزشک در ابتدا قسمت پوسیده را توسط ابزار مرتبط از روی دندان می‌تراشد و سپس با مواد مخصوص حفره ایجاد شده را پر می‌کند تا دندان شبیه یک دندان طبیعی شود. پرسه درمان پوسیدگی و پر کردن دندان ممکن است در یک یا چند جلسه انجام گیرد. نحوه پر شدن و موادی که در این فرآیند درمانی به‌کار گرفته می‌شوند بسیار حائز اهمیت است.

رفع پوسیدگی و پر کردن دندان

رفع پوسیدگی و پر کردن دندان

گاهی به‌دلیل استفاده از مواد بی‌کیفیت یا عدم تجربه دندانپزشک بعد از مدت کوتاهی مواد از داخل حفره دندان بیرون می‌آیند. در این مرحله گارانتی خدمات دندانپزشکی به یاری بیمار آمده و کلینیکی که خدمات دندانپزشکی با ضمانت ارائه داده در این شرایط موظف است تمام مراحل درمان را مجددا با متریال مرغوب و بدون دریافت هیچ هزینه‌ای انجام دهد. بنابراین می‌بایست پیش از شروع این نوع درمان از ارائه خدمات گارانتی کلینیک اطمینان حاصل نمایید.

عصب کشی دندان با ضمانت

زمانی که پالپ دندان بیمار دچار آسیب شده باشد، متخصص، ریشه درمانی را به وی پیشنهاد می‌دهد. در این نوع درمان پالپ با مواد مخصوص پر کرن دندان جایگزین می‌شود. پروسه عصب کشی اغلب در چند جلسه تکمیل شده و هر مرحله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در صورتی که متخصص ریشه درمانی را با کوچک‌ترین خطایی انجام دهد، عوارض جدی و خطرناکی برای بیمار وجود خواهند آمد. مهم‌ترین و اصلی‌ترین مشکلاتی که در اثر عصب کشی نادرست برای بیمار ایجاد خواهند شد درد و تورم، عفونت، تخریب بافت دندان‌های اطراف و ایجاد حساسیت بالا در دندان هستند.

عصب کشی دندان با ضمانت

عصب کشی دندان با ضمانت

گاهی ممکن است این مشکلات به ‌قدری شدید باشد که بیمار دندان تحت درمان را از دست بدهد، در نتیجه حتما قبل از شروع عصب کشی از تجربه دندانپزشک خود اطمینان یابید و در صورت ایجاد هرگونه عارضه خطرناک حتما مراتب رسیدگی به مشکل ایجاد شده را طی نمایید. در این‌گونه مواقع اهمیت وجود تضمین و گارانتی خدمات عصب کشی دندان در کرج احساس می‌شود. شما با مراجعه به مرکزی که از خدمات دندانپزشکی با گارانتی بهره‌مند باشد درمان خود را با خاطری آسوده آغاز خواهید کرد. اگر به‌ هر علت شما تضمینی دریافت نکرده باشید، متاسفانه مجبور خواهید بود که درمان جدی‌تری را انجام دهید و همچنین هزینه بیشتری را متحمل شوید.

کشیدن دندان

درد دندان برای همه ما، کوچک و بزرگ غیرقابل تحمل است. در زمانی که عفونت یا پوسیدگی دندان بسیار شدید باشد، دندانپزشک چاره‎ای جز کشیدن دندان خراب ندارد. باتوجه به نوع دندان، نحوه قرارگیری و موقعیت آن در دهان، شیوه کشیدن دندان خراب متفاوت خواهد بود. گاهی پروسه کشیدن ممکن است پیچیده باشد و دندانپزشک مجبور به انجام جراحی شود. اگر به هر علتی دندانپزشک نتواند این درمان را کامل و صحیح انجام دهد و بخشی از ریشه دندان درون استخوان فک باقی بماند، متخصص مجبور به انجام جراحی خواهد شد. جراحی ریشه دندان عواقب و عوارض خاص خود را دارد که این عوارض اغلب در کشیدن دندان عقل بروز پیدا می‌کنند.

کشیدن دندان

کشیدن دندان

در صورت شکست پروسه کشیدن دندان یا جراحی آن ممکن است بیمار دچار عفونت، تورم، التهاب، آسیب دیدن دندان‌های مجاور، صدمه دیدن بافت اطراف دندان، خونریزی بیش ‌از حد و… شود. بنابراین در این نوع درمان ترمیمی، خدمات تضمینی دندانپزشکی در کرج و دیگر شهرها بسیار حائز اهمیت است. اگر متخصص توانایی کافی برای انجام این فرآیند را نداشته باشد ممکن است خطرات جدی سلامت بیمار را تهدید کنند. در نتیجه اگر قصد کشیدن دندان خود را دارید حتما از تجربه دندانپزشک اطمینان حاصل کنید؛ چراکه هرگونه اختلال در روند کشیدن دندان سلامتی شما را تهدید می‌کند. اگر به ‌هر علتی بعد از این روش درمانی دچار مشکلات حاد و شدید ذکر شده شده‌اید حتما به کلینیک مراجعه نمایید، متخصص و کادر مرکز درمانی موظف به انجام تمام مراحل درمان شما تا بهبودی کامل هستند.

آیا لمینت دندان درد دارد؟

انواع روش‌ها برای زیباسازی لبخند و سفید کردن دندان‌ها وجود دارند که تمامی افراد به‌ دنبال یافتن بهترین راه هستند. یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند و سفید و یک‌دست شدن آن‌ها لمینت دندان نام دارد. لمینت یکی از بهترین راه‌های درمانی و زیبایی برای دندان‌ها به منظور رفع عیوب ظاهری آنها به‌حساب می‌آید. این روش می‌تواند لبخند شما را زیباتر کند و در عین حال مدت طولانی کارایی داشته باشد؛ اما سوالی که همواره برای افراد مطرح بوده این است که آیا لمینت درد دارد؟ کدام روش‌های درمانی دندان درد کمی خواهد داشت؟ آیا درد لمینت قابل تحمل خواهد بود؟

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یک نوع لایه نازک است که هم‌رنگ دندان بوده و در ظاهر فرد و زیبایی لبخند افراد تاثیر بسزایی دارد. زمانی ‌که لمینت روی دندان قرار داده شود، سبب به‌ وجود آمدن اصلاحاتی در شکل، اندازه، رنگ و فرم دندان‌ها می‌گردد. لمینت می‌تواند از جنس مواد سرامیکی و کامپوزیتی تهیه شود. لمینت با اینکه باعث زیبایی دندان‌های فرد خواهد شد، می‌تواند قدرت استحکام مینای دندان فرد را نیز افزایش دهد.

عوامل موثر در ایجاد درد لمینت دندان

عوامل موثر در ایجاد درد لمینت دندان

عوامل موثر در ایجاد درد لمینت دندان

از لمینت دندان در کرج و دیگر شهرها برای ترمیم آسیب‌های جزئی، ترک دندان، دندان‌های تغییر رنگ داده و… استفاده می‌کنند. از عوامل موثر بر درد لمینت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که به دو دسته کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شوند:

بلندمدت

 • خرابی دندان‌ها

هنگامی که دندان‌های زیرین لمینت دندان دچار عفونت یا خرابی شوند، فرد احساس درد خواهد کرد. پس افرادی که لمینت انجام داده‌اند باید رعایت بهداشت را کاملا جدی بگیرند؛ زیرا در صورتی که دندان‌ها دچار پوسیدگی و خرابی شوند، درد زیادی برای آن‌ها به ‌وجود خواهد آمد. همچنین اگر سطح دندان به‌ خوبی توسط لمینت پوشانده نشود احتمال آسیب ‌دیدگی و خرابی دندان‌ها افزایش می‌یابد.

 • غیرتراز بودن دندان‌ها

اگر ارتفاع دندان‌ها پس از انجام لمینت تراز نباشد، فرد احساس درد خواهد کرد؛ زیرا در مواقعی از جمله غذا خوردن مشکلات زیادی برای فرد ایجاد می‌شوند.

 • آسیب دیدن لمینت

هنگامی که فرد لمینت را انجام می‌دهد دندانپزشک تمامی راه‌های مراقبتی را به او آموزش می‌دهد. اگر بیمار به نکات ذکر شده توسط متخصص توجه نکند لمینت دچار آسیب شده و در پی آن احساس درد خواهد کرد.

کوتاه‌مدت

 • حساسیت شدید دندان‌ها

از مهم‌ترین مراحل انجام لمینت تراشیدن دندان‌ها است و گاهی اوقات دندان‌های افراد نسبت به این مرحله واکنش خوبی نشان نمی‌دهند. به ‌همین خاطر در برخی از مواقع افراد هنگام تراشیدن دندان‌ها احساس درد می‌کنند؛ اما می‌توانید با مصرف داروهای مسکن در روزهای اول پس از درمان، این میزان از حساسیت دندان‌ها را کاهش داده و هیچ‌ گونه دردی را احساس نکنید.

 • آسیب دیدن عصب دندان‌ها

از دلایل دیگر احساس درد به هنگام انجام لمینت دندان، آسیب دیدن عصب دندان‌ها است. اگر به‌صورت غیراصولی دندان‌ها تراشیده شوند، قسمت میانی دندان‌ها آسیب دیده و در نهایت سبب ایجاد ضعف و پوسیدگی دندان‌ها می‌گردد.

 • درمان‌های جانبی

اگر وضعیت دهان و دندان فرد از شرایط خوبی برخوردار نباشد و به مواردی از جمله روت کانال، برداشتن پوسیدگی، وجود بیماری‌های پریودنتال و… دچار شود، احتمال تجربه درد افزايش می‌یابد.

 • نصب نادرست لمینت

اگر لمینت به ‌درستی نصب نشود علاوه‌بر ظاهر خوبی که نخواهد داشت، در حفظ سلامتی دندان‌ها نیز اثر‌گذار بوده و خود دلیلی برای بروز دردهایی توسط لمینت است.

چگونه درد لمینت دندان را کاهش دهیم؟

چگونه درد لمینت دندان را کاهش دهیم؟

چگونه درد لمینت دندان را کاهش دهیم؟

درصد زیادی از افراد هنگام انجام لمینت دندان با هیچ‌ گونه دردی مواجه نمی‌شوند؛ اما افرادی که درد را تجربه می‌کنند با انجام راهکارهای زیر می‌توانند آن را کاهش دهند:

 • رعایت کردن بهداشت دهان و دندان

مهم‌ترین نکاتی که باید بعد از انجام لمینت دندان رعایت کرد، رسیدگی به بهداشت دهان و دندان است. فرد باید پس از هر وعده غذایی از مسواک استفاده کند و کشیدن نخ دندان را جزء روتین روزانه خود قرار دهد تا از ایجاد خرابی و پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری شود‌‌.

 • چکاب منظم توسط دندانپزشک

اگر دندان‌های زیرین دچار پوسیدگی شوند به ‌علت وجود لمینت با چشم قابل روئیت نخواهند بود. در نتیجه فرد باید به دندانپزشک زیبایی در کرج و سایر شهرها مراجعه کند که هر ۶ ماه یک‌بار صورت می‌گیرد و دندانپزشک از بروز مشکلات جلوگیری خواهد کرد.

 • مراجعه به دندانپزشک باتجربه و متخصص زیبایی

اگر برای انجام لمینت به دندانپزشک باتجربه و کاربلد مراجعه نکنید بی‌شک دندان‌های شما پس از مدتی دچار آسیب‌دیدگی و درد خواهند شد؛ زیرا انجام کارهایی مانند نصب لمینت، تراشیدن مینای دندان و تشخیص بیماری‌های دهانی توسط دندانپزشک باتجربه باید انجام گیرند.

 • مصرف داروهای مسکن و بی‌حسی

اگر هنگام انجام تراش مینای دندان و اصلاح طرح لبخند دچار درد شده‌اید با تزریق داروهای بی‌حسی این درد قابل کنترل خواهد بود. همچنین بیمارانی که در اثر انجام لمینت، دچار حساسیت دندان میشوند، داروهایی مانند استامینوفن، ایبوپروفن و… برای التیام‌ بخشیدن درد تجویز خواهند شد.

آیا تراش دندان ‌ها برای انجام لمینت با درد همراه است؟

برای آن‌که لمینت نصب گردد باید دندان‌های طبیعی فرد تراشیده شوند. در این صورت برای شروع کار از بی‌حسی موضعی برای کاهش درد استفاده می‌کنند. این بی‌حسی باعث می‌شود که فرد هنگام تراش دندان ها متوجه میزان درد نشود. هنگامی که دندان‌ها تراشیده می‌شوند به گرما و سرما نسبت به قبل از انجام این کار حساس‌تر خواهند شد و ممکن است فرد هنگام مصرف برخی از خوراکی‌ها احساس درد کند؛ اما این درد دائمی نبوده و پس از گذشت چند روز از بین خواهد رفت.

روکش ‌های لمینت موقت دندان برای جلوگیری از درد چه نقشی دارند؟

برای آن‌که لمینت در لابراتوار آماده شود نزدیک به دو هفته زمان نیاز خواهد بود. به ‌همین دلیل در این زمان از‌ روکش لمینت موقت برای دندان‌ها استفاده می‌کنند تا از دندان‌های تراشیده شده مراقبت شود. این روکش‌های لمینت موقت به دو دلیل نصب می‌گردند:

 1. دندان‌ها بعد از انجام تراش دندان آسیب‌پذیر می‌شوند و ممکن است نسبت به قبل بیشتر در معرض پوسیدگی قرار گیرند. در واقع این روکش یک نوع محافظ به‌حساب می‌آید‌ و از ایجاد دردهای احتمالی جلوگیری می‌کند.
 2. هنگامی که دندان‌ها تراشیده می‌شوند نسبت به دما حساسیت پیدا می‌کنند و زمانی که از نوشیدنی‌ها و غذاهای سرد و گرم استفاده نمایید، احساس درد و ناراحتی خواهید داشت. ناگفته نماند که روکش‌های موقتی به اندازه خود لمینت قابلیت پوشش دندان  را ندارند؛ اما می‌توانند میزان درد را کاهش دهند و حساسیت دندان به دما را به حد زیادی پایین آورند‌.

قیمت کامپوزیت دندان در کرج در سال 1402

دندان‌های صاف و یک‌دست به‌طور فزاینده‌ای بر زیبایی اثرگذار هستند و حس اعتمادبه‌نفس زیادی را به فرد منتقل می‌کنند. راه‌های زیادی برای سفید و یک‌دست کردن دندان وجود دارند؛ همچنین از نظر درمانی نیز تاثیرگذار خواهند بود. بدون شک یکی از بهترین و کارآمدترین اقدامات کامپوزیت دندان محسوب می‌شود که در اصلاح طرح لبخند کرج و همچنین سفید و زیبا کردن دندان‌ها نقش بسزایی دارد. کامپوزیت دندان چیست؟ پارامترهای مهم در محاسبه قیمت کامپوزیت دندان در کرج در سال ۱۴۰۲ کدام هستند؟ هزینه کامپوزیت دندان در کرج چقدر است؟ آیا هزینه کامپوزیت دندان در کرج با بیمه محاسبه خواهد شد؟

با کامپوزیت، دندان هایی مرواریدی بسازید!

با کامپوزیت، دندان هایی مرواریدی بسازید!

با کامپوزیت، دندان هایی مرواریدی بسازید!

از کامپوزیت دندان با نام لمینت کامپوزیتی نیز یاد می‌کنند که روی سطح بیرونی دندان قرار می‌گیرد. این ماده در تناژهای مختلفی از رنگ سفید موجود است و شما براساس نوع رنگ پوست و موهای خود توانایی انتخاب رنگ کامپوزیت را خواهید داشت و این گزینه بیشتر برای افرادی که قصد ایجاد تغییر زیاد در چهره خود را ندارند بسیار کارآمد به حساب می‌آید. مواد پلاستيکی، زرین، شیشه، پلیمری و… از اجزای سازنده کامپوزیت دندان محسوب می‌شوند که این ماده برای دندان‌های لب‌پر شده، شکسته، تغییر رنگ داده، ساییده شده، دندان‌های فاصله‌دار و… به‌کار گرفته می‌شود.

در تقسیم‌بندی کامپوزیت آن را در چهار دسته کامپوزیت هیبرید، میکروفیلد، نانوفیلد، IPS ونیرها قرار می‌دهند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند و به نحوی در زیبایی و درخشندگی دندان‌های فرد عامل مهمی محسوب می‌شوند. همچنین افرادی باید از کامپوزیت دندان استفاده کنند که مشکلاتی از جمله نیاز به اصلاح رنگ دندان‌ها و فرم آن‌ها، اصلاح فاصله بین دندان‌ها، افرادی که تمایل به سفیدی بیش از اندازه دندان دارند، افرادی که نامنظمی خفیف در دندان‌های آن‌ها دیده می‌شود و… بهترین گزینه برای انجام کامپوزیت خواهند بود.

هزینه کامپوزیت دندان در کرج

هزینه کامپوزیت دندان در کرج

هزینه کامپوزیت دندان در کرج

بیشتر اوقات افراد به‌دنبال انجام کامپوزیت دندان با قیمت ارزان و پایین هستند؛ اما این امر یک طرز فکر اشتباه است و همواره کیفیت کار از مقدار هزینه آن مهم‌تر خواهد بود. در بیشتر مواقع افراد با این نوع تفکر که برخی از کلینیک‌ها کامپوزیت دندان کرج را با قیمت کم انجام می‌دهند به دام یک فریب بزرگ می‌افتند و دندان‌های آن‌ها پس از انجام کامپوزیت آسیب‌های جبران‌ناپذیری را متحمل خواهند شد.

به همین خاطر در شهر کرج کلینیک‌هایی معتبر برای انجام کامپوزیت دندان وجود دارند که شما بدون هیچ‌گونه نگرانی می‌توانید کامپوزیت دندان را در این مراکز انجام دهید و همچنین از نظر هزینه نرخ معقولی را پرداخت نمایید. ناگفته نماند که عواملی چون مهارت دندانپزشک، مواد اولیه، موقعیت قرارگیری کلینیک‌ و… در محاسبه هزینه کامپوزیت تاثیر مستقیم خواهند داشت.

هزینه هر واحد کامپوزیت در سال 1402 را باید چگونه حساب کرد؟

هزینه هر واحد کامپوزیت در سال 1402 را باید چگونه حساب کرد؟

هزینه هر واحد کامپوزیت در سال 1402 را باید چگونه حساب کرد؟

همان‌طور که بیان گردید کامپوزیت دندان از کاربردهای متعددی برخوردار بوده که اصلاح طرح لبخندمهم ترین آنها است. با گذشت زمان هر روزه نرخ مواد رو به افزایش می‌رود و مواد مورد نیاز برای کامپوزیت دندان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هزینه مواد در سال ۱۴۰۲ به نسبت سال ۱۴۰۱ تغییر بسیاری کرده و شما برای محاسبه قیمت باید نرخ روز را در نظر داشته باشید و قیمت هر واحد براساس میزان ماده مصرفی، رنگ کامپوزیت و جنس دندان‌های فرد و میزن مشکلات دندانی وی متغییر است.

هزینه انواع کامپوزیت دندان در کرج در سال 1402

کامپوزیت دندان در انواع متفاوتی در بازار عرضه می‌شوند که هر کدام هزینه مخصوص به خود را دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

قیمت کامپوزیت ماکروفیل

از کامپوزیت ماکروفیل با عنوان کامپوزیت ونیرهای درشت‌دانه نیز یاد می‌کنند که سایز آن‌ها ۱۰ الی ۱۵ میکرومتر است. این ذرات بسیار ضخیم و درشت هستند و از نظر ماندگاری و دوام طول عمر قابل قبولی دارند؛ اما در هنگام مواجهه با لکه از خود مقاومت چندانی نشان نمی‌دهند، همچنین از نظر ظاهری نیز از حالت طبیعی زیادی برخوردار نیستند. به همین دلیل با ورود ونیر های جدید در کلینیک‌ها به‌خصوص کلینیک‌های دندانپزشکی معروف کرج در سال ۱۴۰۲ بیشتر افراد به‌دنبال انجام کامپوزیت طبیعی هستند.

قیمت کامپوزیت میکروفیل

این نوع کامپوزیت در مقابل سایر کامپوزیت‌ها قطر نازکی در حدود ۱ الی ۴ درصد میکرومتر دارد. این نوع کامپوزیت در کنار ظرافت زیاد توانسته به‌راحتی روی دندان چسبیده شده و از حالت انعطاف‌پذیری مناسبی نیز برخوردار است. همچنین این نوع ونیر مقاومت خوبی داشته و در برابر ضربات بیرونی و ساییدگی از خود مقاومت نشان می‌دهد. این نوع کامپوزیت در سال ۱۴۰۲ در کلینیک‌های دندانپزشکی کرج طرفداران بیشتری را نسبت به سایر کامپوزیت‌ها از آن خود کرد.

قیمت کامپوزیت هیبریدی

اندازه کامپوزیت‌های هیبریدی ۱۰ الی ۵۰ میکرومتر است و از نظر انعطاف‌پذیری قدرت بالایی دارند و به‌راحتی روی سطح دندان‌ها قرار می‌گیرند؛ اما این نوع کامپوزیت نیز مانند ماکروفیل در برابر لکه از خود مقاومت مناسبی را نشان نمی‌دهد و در صورتی که به‌خوبی از آن مراقبت نشود دچار تغییر رنگ خواهد شد. این نوع کامپوزیت در مقابل سایر کامپوزیت‌ها از قیمت کمتری برخوردار است. در کلینیک‌های دندانپزشکی کرج از این نوع کامپوزیت به ندرت استفاده می‌شود؛ زیرا انجام یک کامپوزیت با قیمت و کیفیت بالا بهتر از یک کامپوزیت ارزان بدون کیفیت خواهد بود.

قیمت نانو کامپوزیت

این نوع کامپوزیت در رده‌ کامپوزیت‌های جدید قرار می‌گیرد و در سال ۱۴۰۲ توانسته طرفداران بسیاری را به خود اختصاص دهد. نانو کامپوزیت تمامی مزایای دیگر کامپوزیت‌ها را داشته و عاری از معایب است. اندازه ذرات آن در حدود ۲۰ میکرومتر بوده که در مقایسه با سایر کامپوزیت‌ها نازک‌تر است. از مزایای آن می‌توان به مقاومت بالا، ترمیم‌پذیری، پولیش‌پذیری و… اشاره کرد در کنار تمامی این مزایا قیمت بالایی نیز دارد؛ اما توانسته در بین افراد محبوبیت بسیاری را از آن خود کند.

30 خرداد ماه 1402 توسط کلینیک دندانپزشکی فردا 0 دیدگاه

بلیچینگ اقساطی در کرج؛ دندان هایی درخشان و زیبا

امروزه بسیاری از افراد به‌ علت عوامل متعدد از داشتن دندان‌های سفید و یک‌دست بی‌بهره هستند. آنتی بیوتیک‌های مورد استفاده در رحم مادر یا در دوران شیرخوارگی، نقص‌های ساختاری که در دوره جایگزینی دندان‌های شیری با دندان‌های دائمی به وجود می‌آیند، مصرف غذاهایی مانند چای، قهوه، سیگار و مصرف زیاد فلوراید می‌توانند بر رنگ دندان‌ها تاثیر بگذارند و سبب از بین رفتن سفیدی آن‌ها شوند. اگرچه روش‌های طبیعی سفید کردن دندان‌ها مانند سفیدی دندان با کربنات، خمیردندان سفیدکننده و قلم سفیدکننده دندان میزان سفیدی مشخصی را فراهم می‌سازند؛ اما برخی از این تغییر رنگ‌ها به مینای دندان نفوذ کرده و با مسواک زدن پاک نخواهند شد. اغلب اوقات نیز باید هزینه‌های بسیاری را پرداخت کرد تا درخشندگی دندان‌ها را شاهد بود. در همین راستا بلیچینگ اقساطی دندان در کرج می‌تواند علاوه‌بر اینکه دندان‌های سالم‌تر و سفیدتری را به شما هدیه دهد، در هزینه‌هایتان نیز صرفه‌جویی کند.

بلیچینگ دندان و کاربردهای آن

بلیچینگ دندان در کرج و دیگر شهرها فرآیندی است که توسط دندانپزشک با کمک ژل‌های سفید‌کننده دندان برای از بین بردن تغییر رنگ موجود در مینای دندان یا وجود رنگدانه‌های غیرطبیعی و تغییر رنگ ناشی از دلایل اضافی مانند مصرف شدید چای، قهوه و سیگار در طول زمان انجام می‌گیرد. در این روش سفید کردن دندان‌ها، دندانپزشک دندان‌های شما را با محلول اسید تمیز می‌کند و سپس یک عامل اکسیدکننده روی مینای دندان قرار می‌دهد. در روش بلیچینگ که به مینای دندان هیچ‌گونه آسیبی وارد نخواهد شد، دندان‌ها برای تسریع روند روشن شدن در معرض نور شدید یا لیزر قرار می‌گیرند. بلیچینگ دندان به دو صورت هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ انجام می‌گیرد که هزینه هر کدام متفاوت است.

هزینه و شرایط بلیچینگ اقساطی دندان در کرج به چه صورت است؟

هزینه و شرایط بلیچینگ اقساطی دندان در کرج به چه صورت است؟

هزینه و شرایط بلیچینگ اقساطی دندان در کرج به چه صورت است؟

در انجام بلیچینگ برای سفید کردن دندان در مقایسه با سایر روش‌ها همچون روکش، جرم‌گیری، لمینت دندان در کرج، کامپوزیت دندان می‌بایست هزینه کمتری را پرداخت. در این شیوه درمانی در حین انجام کار هیچ‌گونه تراشی روی دندان‌ها صورت نخواهد گرفت؛ در نتیجه هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نمی‌شود؛ اما در روش لمینت و کامپوزیت باید دندان‌ها را تراش داد و کمی از سطح دندان را برداشت. همچنین پس از انجام بلیچینگ به‌ دلیل خارج شدن رنگدانه‌هایی که میان دندان‌ها قرار گرفته‌اند، شاهد درخشندگی و سفیدی دندان‌ها خواهید بود؛ که این مهم در جرم‌گیری دندان حاصل نخواهد شد و تنها جرم‌ها، رسوبات و پلاک‌های روی سطح دندان از بین می‌روند و این تغییر رنگ جزئی تنها به‌دلیل از بین رفتن جرم روی دندان است.

عواملی همچون تعداد دندان‌های مورد نظر برای درمان، مدت زمان انجام فرآیند درمانی، مواد مورد استفاده، مهارت دندانپزشک و موقعیت قرارگیری کلینیک در هزینه نهایی این روش‌های درمانی تاثیرگذار هستند؛ اما می‌توان گفت بلیچینگ در مقابل نتیجه مطلوب خود، روش درمانی کم هزینه‌تری محسوب می‌شود. ناگفته نماند عواملی چون هزینه‌های جانبی گاها باعث افزایش قیمت بلیچینگ دندان خواهند شد. از جمله این هزینه‌های جانبی می‌توان به هزینه جرم‌گیری، عصب‌ کشی و… اشاره کرد؛ چرا که در انجام بلیچینگ نیاز است تا هرگونه پلاک ضخیم را از سطح دندان پاک کرد تا این روش درمانی به درستی انجام گیرد.

این روزها بسیاری از افراد قصد دارند تا برای انجام بلیچینگ دندان اقدام نمایند؛ اما به علت هزینه بالای این شیوه درمانی از انجام آن صرف ‌نظر می‌کنند. در این میان برای برطرف ساختن این نگرانی، شرایطی به وجود آمده تا بتوان این میزان هزینه را به‌صورت اقساطی پرداخت کرد. در کرج نیز کلینیک‌هایی برای این مهم اقدام کرده‌اند و در کنار ارائه لبخندی زیباتر، هزینه‌ها را به‌صورت اقساطی دریافت می‌نمایند.

عوامل موثر در پرداخت اقساط بلیچینگ دندان در کرج

عوامل موثر در پرداخت اقساط بلیچینگ دندان در کرج

عوامل موثر در پرداخت اقساط بلیچینگ دندان در کرج

برای انجام بلیچینگ دندان قسطی در کرج بهتر است که از قبل از تمامی شرایط آن اطلاعات لازم را به دست آورید. پس از اطلاع از واجد شرایط بودن می‌توانید براساس بودجه خود برای انجام این کار اقدام نمایید. در همین راستا نیاز است تا در وهله اول جهت جلب اعتماد کلینیک مورد نظر از اعتبار کافی برخوردار باشید و از چک بانکی معتبر استفاده کنید.

کلینیک‌های دندانپزشکی در کرج برای انجام بلیچینگ اقساطی شرایط متفاوتی را در نظر گرفته‌اند؛ برای مثال برخی از آن‌ها نیمی از هزینه را در ابتدا دریافت می‌کنند و مابقی هزینه را می‌بایست در اقساط مختلف بپردازید. در این صورت اگر با مشکلی در انجام کار نیز مواجه شده‌اید می‌توانید پرداخت اقساط را به تعویق بیندازید. در نظر داشته باشید که این اتفاق باتوجه به مهارت و تجربه دندانپزشکان بسیار نادر خواهد بود.

برای انجام بلیچینگ دندان اقساطی در کرج چه میزان هزینه ای را باید در نظر گرفت؟

برای انجام بلیچینگ دندان چه میزان هزینه ای را باید در نظر گرفت؟

برای انجام بلیچینگ دندان چه میزان هزینه ای را باید در نظر گرفت؟

هزینه انجام بلیچینگ دندان یکی از دغدغه‌های اصلی افراد پیش از اقدام برای این‌کار است که بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند تا از این میزان هزینه اطلاع یابند. همان‌طور که بیان گردید بلیچینگ دندان به دو روش Office Bleaching یا بلیچینگ در کلینیک دندانپزشکی و Home Bleaching یا بلیچینگ دندان در خانه انجام می‌شود.

بلیچینگ در کلینیک دندانپزشکی یا Office Bleaching

در این روش دندانپزشک در داخل کلینیک دندانپزشکی و با استفاده از محلول های حاوی پراکسید هیدروژن سفید کردن دندان ها را انجام میدهد. ژل بلیچینگ حاوی پراکسید هیدروژن روی دندان‌ها اعمال شده و پس از چند دقیقه تغییر رنگ و روشن شدن دندان قابل مشاهده خواهد بود. در این روش درمانی معمولاً به سه الی چهار جلسه نیاز است و هر جلسه در حدود 30 تا 60 دقیقه به طول می‌انجامد تا به رنگ دلخواه برسید.

در این روش اغلب از پراکسید هیدروژن، یک نور فعال‌کننده یا لیزر استفاده می‌شود و همچنین نیاز به یک سد لاستیکی یا سد بافتی برای محافظت از لثه خواهد بود. ضمن این‌که این روش سریع‌ترین، مطمئن‌ترین و موثرترین برنامه سفید‌کننده است. در این روش به‌دلیل انجام آن در کلینیک و توسط دندانپزشک لازم است تا هزینه بیشتری پرداخت شود.

بلیچینگ دندان در خانه یا Home Bleaching

در روش هوم بلیچینگ از یک محصول مبتنی بر سفیدکننده برای از بین بردن تغییر رنگ از روی دندان‌ها استفاده می‌شود. ماده فعال در این محصولات معمولاً پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید است که به مولکول‌های اکسیژن تجزیه شده، به مینا و لایه عاج دندان شما نفوذ می‌کند و لکه‌ها و تغییر رنگ ناشی از خوردن، نوشیدن، سیگار کشیدن یا افزایش سن را از بین می‌برد. به‌طور معمول، سفید کردن در خانه بسته به میزان درجه روشنی مد نظر شما، دو تا چهار هفته به طول می‌انجامد. در این روش همان‌طور که مشخص است به دلیل این‌که در خانه خود فرد می‌تواند آن را انجام دهد، هزینه به مراتب بسیاری کمتر خواهد شد.

باتوجه به نوع بلیچینگ و بسیاری از عوامل دیگر میزان هزینه متفاوت و متغیر خواهد بود. عواملی همچون موقعیت قرارگیری کلینیک، نوع مواد مصرفی، نوع و تعداد دندان‌ها، میزان مهارت دندانپزشک و… در میزان هزینه انجام بلیچینگ نقش دارند. دندانپزشک باتوجه به تجربه و مهارت خود هزینه را دریافت می‌کند؛ هرچه این میزان تجربه بیشتر باشد به تبع هزینه پرداختی شما نیز افزایش خواهد یافت. همچنین کلینیک‌هایی که از موقعیت مکانی بهتری برخوردار هستند هزینه بیشتری را در نظر می‌گیرند.

error: Alert: Content is protected !!