پزشکان متخصص را از کلینیک فردا بخواهید
کرج - طالقانی جنوبی
طبقه فوقانی بانک سرمایه
پشتیبانی 24/7
02632753000
شنبه تا پنجشنبه: 9.00 - 21.00
کامپوزیت دندان کرج در کلینیک دندانپزشکی فردا

کامپوزیت دندان

قطعاً یکی از مواردی که باعث زیبایی در چهره هر شخص به حساب می‌آید داشتن یک دندان مرتب و تمیز خواهد بود. ممکن است خیلی از اتفاقات باعث شود تا دندان‌ها دچار آسیب شده و دیگر کارایی و زیبایی قبل را نداشته باشند. علم دندانپزشکی چنان پیشرفت کرده است که کوچک‌ترین مشکل مربوط به دهان و دندان را هم تشخیص و ترمیم می‌کند. کامپوزیت دندان نیز از جمله روش‌های درمانی در علم دندانپزشکی نوین محسوب می‌شود که توسط مواد مخصوص کامپوزیت انجام خواهد شد. هر انسانی خواستار داشتن لبخندی زیبا و جذاب است بنابراین با انجام کامپوزیت دندان این زیبایی را به خود هدیه دهید. 

کامپوزیت دندان؛ روشی مناسب برای خلق لبخندی زیبا

11-min

داشتن یک دندان سفید و مرتب حس اعتماد به نفس را در آدمی ارتقاء می‌بخشد. بنابراین همواره افراد به دنبال بهبود کیفیت دندان‌های خود هستند. امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی دیگر داشتن یک دندان مرتب و سفید از آرزوهای دست نیافتنی به حساب نمی‌آید. شیوه‌های درمانی متنوع و تجهیزات و امکانات گوناگون همگی کمک می‌کنند تا از یک طرح لبخندی زیبا و دلربا برخوردار باشید. کامپوزیت دندان یکی از همان راه‌های درمانی برای طراحی لبخند است. بنابراین در این دنیایی که مدام هر چیزی در حال تغییر و دگرگون شدن هستند پس زیبایی هر شخص نیز مقوله بسیار مهمی تلقی می‌شود.

کسانی که از نعمت یک لبخند خوشایند و جذاب برخوردارند نه تنها از جنبه محبت اجتماعی بلکه از منظر داشتن کسب و کار بهتر نیز بی‌نیاز خواهند بود. ایجاد یک لبخند زیبا‌تر و حتی جوان‌تر با مدرن و پیشرفته شدن تکنولوژی‌های دندانپزشکی برای عموم مرد امکان‌پذیر شده است. کامپوزیت دندان یک راه حل کاملاً بدون درد و آسیب و در عین حال مطمئن و محافظه کارانه نیز خواهد بود.

چیزی که باعث زیبایی در اصلاح طرح دندان می‌شود؛ قرینه‌سازی دندان‌های چپ و راست و نحوه قرارگیری آن ها نسبت به لب‌ها است. بنابراین در خلق یک لبخند جذاب رابطه درست خط بین دندان‌های جلو و خط لثه و بسیاری از جزئیات دیگر می‌توانند تأثیرگذار باشند. همچنین برای هر فرد بسته به تشخیص و معاینات دندانپزشک طبق قوانین و فرمول‌های خاصی و مدت زمان متفاوتی این روش انجام خواهد شد.

مزایای کامپوزیت دندان

اگر مزایا و فواید کامپوزیت دندان را بدانید هیچ‌گاه از انجام آن دچار تردید نخواهید شد حال برخی از آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم:

  • می‌توان کامپوزیت را ترمیم کرد

به دلیل جنس موادی که برای کامپوزیت انجام می‌شود (حالت خمیری شکل) این امکان وجود دارد که به هر شکل و فرمی که می‌خواهید، در بیاورید. بنابراین در هر زمانی که کامپوزیت دندان شما دچار آسیب و یا شکستگی شود به راحتی می‌توانید با مراجعه به دندانپزشک آن را ترمیم نمایید. متخصص می‌تواند با استفاده از مقداری مواد کامپوزیت و انجام پالیش روی ناحیه آسیب دیده مجدداً دندان‌هایی زیبا برای شما بسازند.

  • احتیاجی به دست کاری در ساختار دندان نیست

در بیشتر مواقع که از نظر فرم و شکل دندان‌ها مشکل خاصی ندارند هیچ نیازی به دست کاری ساختار دندان‌ها نخواهد بود و انجام کامپوزیت به تنهایی کافی است. گاهی اوقات کمی برای اینکه بتوان شکل بهتری به کامپوزیت داد نیازمند کمی تراشیدن و پوشش‌دهی بیشتری هستند. همچنین گاهی نیز میزان کجی دندان و اندازه نامناسب دندان‌ها نسبت به سایر دندان‌ها باعث می‌شود تا برای رسیدن به نتیجه مطلوب کمی ترمیم انجام گردد. علاوه بر این‌ها ممکن است رنگ برخی از دندان‌ها رنگ بسیار بدی به خود گرفته باشند که در این صورت نیز باید آن‌ها را تغییر دهند.

  • طول درمان کامپوزیت بسیار کوتاه است

شما می‌توانید با یک بار مراجعه به دندانپزشک و در یک زمان بسیار کوتاه کامپوزیت دندان خود را انجام دهید. بنابراین افراد می‌توانند به راحتی و در کمترین زمان به نتیجه مطلوب و لبخندی زیبا و دندان‌های مرواریدی برسند. همچنین مشکلات و ایراداتی که وجود دارد نیز برطرف خواهد شد.

  • مقاومت و استحکام زیاد

استقامت و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار از دیگر مزایای کامپوزیت دندان به شمار می‌رود. هر چند کامپوزیت دندان به صورت همیشگی نیست اما با استقامتی که دارد به علاوه مراقبت‌هایی که انجام می‌دهید می‌توانند عمر قابل توجهی داشته باشد.

  • از نظر ظاهری مشابه دندان‌های طبیعی هستند

مواد استفاده شده در درمان‌های دندانپزشکی از جمله کامپوزیت دندان با توجه به پیشرفت تکنولوژی و مدرن شدن تجهیزات و امکانات با کیفیت‌تر تولید می‌شوند. همچنین با پیشرفت در علم و تخصص رشته دندانپزشکی افراد زیادی مشتاق به اصلاح طرح لبخند و دیگر درمان‌های دندان شدند. بنابراین افراد بیشتری بسته به مهارت و تجربه متخصص مربوطه به کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند. تمامی این تکنولوژی‌ها و افزایش کیفیت در مواد مصرفی مرغوب در کامپوزیت‌ها باعث شده‌اند تا کامپوزیت‌ها نیز مانند دندان‌های طبیعی به نظر برسند.

22-min

چه افرادی کاندید کامپوزیت دندان هستند؟

اینکه چه کسانی می‌توانند کاندید مناسبی برای درمان کامپوزیت باشند پس از مراجعه به دندانپزشک و معاینه حضوری توسط متخصص معین می‌شود. معیارها و مشخصه‌های واضحی نیز وجود دارند تا دندانپزشکان تشخیص دهند که شما برای انجام این کار مناسب نیستید. اگر دندان‌های مراجعه‌ کننده بیش از حد نامرتب باشد در این صورت درمان کامپوزیت به ارتودنسی تغییر پیدا خواهد کرد. همچنین برخی از مشکلاتی مانند: میدلاین، کج بودن پلن فک، عدم قرارگیری مناسب دو فک نسبت به هم و… نیز فرد نمی‌تواند کامپوزیت را همان ابتدا انجام دهد.

هزینه کامپوزیت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

تمامی درمان‌های دندانپزشکی از جمله کامپوزیت‌ها به مراحل مختلف و کیفیت مواد و تجهیزاتی که استفاده می‌کنند، بستگی دارد. نکته قابل توجه این است که همیشه کیفیت و مرغوبیت کار به ارزان و یا گران بودن آن نیست اما موارد استثنایی هم وجود خواهد داشت. مثلاً دندانپزشکانی که هزینه‌های بیشتری نسبت به متخصصان عمومی دریافت می‌نمایند به راحتی سلامت دندان و لثه شما را تضمین می‌کنند. شما باید مهارت و تجربه دندانپزشکی که می‌خواهید به آن مراجعه کنید را با اعتبار سنجی و روش‌هایی مانند دیدن نمونه کار بسنجید.

انتخاب یک دندانپزشک خوب می‌تواند تأثیر زیادی در طول عمر کامپوزیت و جلوگیری از عوارض ناشی از آن داشته باشد. بو گرفتن دهان و التهاب لثه نمونه‌هایی از مشکلات و عوارض هستند که کامپوزیت‌های نامناسب به وجود می‌آورند. یعنی با انجام شدن اصولی و علمی کامپوزیت به هیچ عنوان چنین مشکلاتی نخواهید داشت.  

کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی فردا در کرج چه مزایایی دارد؟

کامپوزیت دندان یک روش بسیار رایج و مطمئن در علم دندانپزشکی به شمار می‌رود اما برای دوام و ماندگاری بیشتر نیاز به رعایت برخی نکات دارد. برای اثربخش بودن و رسیدن به یک نتیجه مطلوب باید کامپوزیت دندان خود را در یک کلینیک معتبر با تجهیزات و امکانات خوب انجام دهید. بنابراین می‌توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی فردا در کرج از بهترین و مجرب‌ترین متخصصان و همچنین پیشرفته‌ترین تجهیزات برخوردار شوید.

33-min

جمع بندی

با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته شدن ابزارآلات و تجهیزات دندانپزشکی بسیاری از کارهایی که در گذشته غیر قابل انجام بودند را به راحتی می‌توانید انجام دهید. افراد برای داشتن یک طرح لبخند زیبا و جذاب و داشتن یک چهره دلربا دست به هر گونه درمان‌های زیبایی دندان می‌زنند. در واقع انجام این کارها علاوه بر سلامت دندان باعث زیبایی صورت شما نیز خواهند شد. کامپوزیت دندان از جمله این روش‌های درمانی و زیبایی محسوب می‌شود که طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است. استحکام زیاد، طول درمان کوتاه، هزینه به صرفه، عدم نیاز به دست کاری و تراش دندان و… از جمله مزایای کامپوزیت هستند.

تخصص ها

تخصص های کلینیک فردا

ما اصل پزشکی خانوادگی را معرفی کرده ایم ، به این معنی که پزشک خانواده اکثر درخواست های پزشکی را بر عهده خواهد داشت ، با متخصصانی که فقط در صورت لزوم درگیر آن هستند.

جراحی لثه

آلوئولوپلاستی

ارتودنسی دندان

جراحی فک و صورت

بلیچینگ دندان

لمینت دندان

ایمپلنت دندان

اصلاح طرح لبخند

دندانپزشکی اطفال

پروتز دندان

error: Alert: Content is protected !!