پزشکان متخصص را از کلینیک فردا بخواهید
کرج - طالقانی جنوبی
طبقه فوقانی بانک سرمایه
پشتیبانی 24/7
02632753000
شنبه تا پنجشنبه: 9.00 - 21.00
ایمپلنت دندان کرج در کلینیک دندانپزشکی فردا

ایمپلنت دندان

دندان‌ها با ارزش‌ترین نعمت خدادادی هستند که قدر آن‌ها را زمانی خواهیم دانست که دچار درد شویم و یا به دلایلی همچون کشیدن و کهولت سن از دست بدهیم. زمانی که دندان‌ها به صورت کامل وجود نداشته باشند حتی لبخند زدن هم کار بسیار دشوار و خجالت آوری خواهد بود. علاوه بر آن جویدن غذا نیز به درستی انجام نمی‌شود و در نتیجه هیچ لذتی از طعم و غذایی که میل می‌کنید، نخواهید برد. همچنین ممکن است برخی از کلمات را نیز به درستی نتوانید تلفظ کنید. خواه نا خواه به مرور زمان بیشتر افراد از دست دادن دندان را تجربه می‌کنند، علم دندانپزشکی امروزه ایمپلنت دندان را برای جایگزین کردن دندان از دست رفته شما پیشنهاد کرده است.

واقعاً حس بدی به انسان دست خواهد داد زمانی که غذایی را به خاطر نبود برخی از دندان‌ها نمی‌تواند مصرف کند. همچنین زمانی که در جمعی قرار می‌گیرد به علت نا مناسب بودن طرح لبخند اعتماد به نفس پایینی داشته باشد و لبخند برای او سخت‌ترین کار دنیا باشد. به همین سبب ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش‌های بازگرداندن این حس اعتماد به نفس و داشتن لبخندی زیبا برای شما است. ایمپلنت دندان از رایج‌ترین و استانداردترین روش‌های درمانی و مطمئن برای تمامی افراد با هر سن و سالی خواهد بود.

نحوه قرارگیری آن به این صورت است که دندان‌هایی شبیه دندان‌های طبیعی شما به نام فیکسچر با بهترین کیفیت ساخته شده و داخل استخوان فک قرار داده می‌شوند. فیکسچرها را داخل استخوان فک قرار داده و این اجازه را می‌دهند تا با استخوان اطراف فک جوش خورده و متصل گردند و سپس آماده نگه‌داری تاج مصنوعی دندان می‌کنند. ایمپلنت‌ها در واقع از دو قسمت تشکیل می‌شوند. قسمت تاج مانند که به آن‌ها Abutment و قسمت دیگر آن که در داخل استخوان فک قرار می‌گیرند را Fixture می‌گویند.

جنس مناسب و با کیفیت فلز تیتانیوم که در ایمپلنت‌ها به کار رفته است از ایجاد سروصدا، آسیب‌رسانی به فک و لغزیدن ایمپلنت‌ها جلوگیری می‌کنند. نهایتاً ریشه دندان همان پایه ایمپلنت و روکش دندان به عنوان تاج دندان شما قرار داده می‌شوند. حتی اگر ایمپلنت دندان از دو طرف به دندان دیگری متصل نباشد هم دچار هیچ لغزشی نخواهد شد زیرا داخل استخوان‌ها ثابت شده و نیاز به تکیه گاه ندارند. همچنین هنگامی عبارت یکپارچگی دندان را در ایمپلنت به کار می‌برند که روند جوش خوردن استخوان فک به ایمپلنت به اتمام رسیده باشد.

کاندید مناسب ایمپلنت دندان

هر فردی می‌تواند در هر سنی دندان‌های خود را از دست داده باشد، بنابراین انجام ایمپلنت دندان نیز محدودیت سنی ندارد و تنها باید به مراقبت‌های بعد از انجام آن دقت کرد. گاهی ممکن است فرد در سن کودکی حادثه‌ای را پشت سر گذرانده و باعث از دست دادن دندان خود شده باشد. کودکان باید کمی صبر کنند تا به سن رشد و بلوغ برسند و سپس از ایمپلنت دندان استفاده کنند. البته همان طور که قبلاً نیز اشاره کردیم هر فردی می‌تواند از ایمپلنت دندان استفاده کند به جز چندین موارد خاص و استثنایی که وجود دارند. اکنون افرادی که کاندید مناسب و بدون ریسکی برای کاشت دندان و ایمپلنت هستند را برای شما معرفی خواهیم کرد:

  • زمانی که فرد دندانی که از دست می‌دهد از بین دندان جلویی و دندان‌های کناری آن هم از فاصله استانداردی برخوردار باشند.
  • زمانی که فرد تمامی دندان‌های فک عقب و یا فک جلوی خود را از دست داده باشد.
  • افرادی که مشکل تلفظ و ادای درست کلمات را دارند و می‌خواهند آن را اصلاح کنند.
  • افرادی که تمایل و علاقه به دندان‌های مصنوعی ندارند و دوست دارند دندان‌های جایگزین کاملاً شبیه دندان‌های قبلی آن‌ها عمل کنند.
  • زمانی که فاصله بین دندان‌ها کاملاً نرمال و به اندازه کافی باشد. (بیش از یک دندان از دست برود)
  • زمانی که فقط از یک طرف دندان طبیعی وجود داشته باشد؛ یعنی یک یا بیش از یک دندان از آخر هر قوس دندانی در فرد از بین رفته است.

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان نیز مانند هر دندان طبیعی دیگر برای ماندگاری و استحکام نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان دارد. ایمپلنت دندان در صورت کاشت دقیق توسط دندانپزشکان ماهر در کلینیک‌های معتبر و اعمال برخی مراقبت‌ها تا آخر عمر برای شما باقی خواهد ماند. ایمپلنت‌ها مانند پروتزهای مصنوعی نیاز به تعویض و ترمیم ندارند. بریج‌های دندانی برای تکیه دادن و شل نشدن به وجود دندان‌های مجاور خود نیاز دارند اما ایمپلنت‌های دندان درون استخوان فک جوش خورده و نیازمند به وجود دندانی نخواهند بود.

همین موضوع یکی از قابلیت‌های ایمپلنت نسبت به دیگر روش‌های جایگزین است که باعث فشار و ضربه به دندان‌های مجاور نمی‌شوند و بلکه از آن‌ها محافظت می‌کنند. اصلاً لازم نیست مراقبت ویژه و یا سختی را به پیش بگیرید تنها کافی است همان مراقبت‌های ساده دهان و دندان خود را رعایت کنید. نخ دندان کشیدن، مسواک زدن، گاهی اوقات استفاده از دهانشویه و مراجعه مداوم به دندانپزشک نمونه‌هایی از این مراقبت هستند. بدون صدا بودن و یا عدم ایجاد مشکل در جویدن و صحبت کردن از دیگر مزایای ایمپلنت نسبت به پروتزهای مصنوعی به شمار می‌روند.

حتی انجام این روش درمانی برای جایگزین کردن دندان در بیمارانی که بیماری خاص دارند نیز از مزیت‌هایی برخودار است. یکی از این دلایل مادام‌العمر بودن ایمپلنت‌ها خواهد بود؛ زیرا در این صورت نیازی نیست فرد هر چند وقت یک بار دوباره برای ترمیم و کاشت مجدد به دندانپزشک مراجعه کند. علاوه بر آن در هزینه و وقت شما هم صرفه‌جویی شده و همچنین موفقیت و احساس رضایت در آن بیشتر است. بنابراین افراد می‌توانند از ایمپلنت‌ها استفاده کنند تا به صورت دائمی و همیشگی در کنار رعایت چندین ترفندهای مراقبتی تا آخر عمر از نعمت دندان برخوردار باشند.

ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی فردا در کرج چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین و اساسی‌ترین مسئله‌ای که باید در قدم اول برای استفاده از روش ایمپلنت در نظر بگیریم این است که نصب ایمپلنت و کاشت را در چه کلینیکی انجام دهیم. داشتن یک کلینیک خوب و انجام عمل کاشت توسط یک دندانپزشک حرفه‌ای در ماندگاری و کیفیت ایمپلنت شما بسیار تأثیرگذار است. تخصص و تجربه و مهارت دندانپزشک در تعداد دفعاتی که ایمپلنت دندان و طرح‌ریزی موقعیت آن می‌توانند در روند خوب پیش رفتن کاشت، کمک‌کننده باشند.

عفونت محل کاشت دندان، آسیب رساندن به رگ‌های خونی و ساختار دندان و همچنین لق شدن ایمپلنت از عوارضی هستند که می‌تواند مراجعه به دندانپزشک کم تجربه به وجود بیاورد. قطعاً با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی فردا در کرج، کاشت دندان و یا ایمپلنت دندان را با بهترین و حاذق‌ترین متخصص دندانپزشک با برترین امکانات و تجهیزات تجربه خواهید کرد. 

تخصص ها

تخصص های کلینیک فردا

ما اصل پزشکی خانوادگی را معرفی کرده ایم ، به این معنی که پزشک خانواده اکثر درخواست های پزشکی را بر عهده خواهد داشت ، با متخصصانی که فقط در صورت لزوم درگیر آن هستند.

جراحی لثه

آلوئولوپلاستی

ارتودنسی دندان

جراحی فک و صورت

بلیچینگ دندان

کامپوزیت دندان

لمینت دندان

اصلاح طرح لبخند

دندانپزشکی اطفال

پروتز دندان

error: Alert: Content is protected !!