پزشکان متخصص را از کلینیک فردا بخواهید
کرج - طالقانی جنوبی
طبقه فوقانی بانک سرمایه
پشتیبانی 24/7
02632753000
شنبه تا پنجشنبه: 9.00 - 21.00
لمینت دندان کرج در کلینیک دندانپزشکی فردا

لمینت دندان

علم پزشکی و دندانپزشکی امروزه خدمات درمانی و زیبایی زیادی را به خاطر پیشرفت‌های روزافزون تجهیزات و امکانات به بیماران ارائه می‌دهد. لمینت دندان از جمله درمان‌های زیبایی در طب دندانپزشکی به شمار می‌رود که باعث سفید شدن دندان‌ها و زیبا شدن لبخند شما می‌شود.  بیشتر مواقع نداشتن یک دندان سفید و مرتب می‌تواند اعتماد به نفس انسان را پایین بیاورد و حتی سبب دوری فرد از اجتماع گردد. لمینت دندان می‌تواند بسیاری از عارضه‌های دندانی را مانند شکستگی و پریدگی قسمتی از دندان و یا اصلاح رنگ آن‌ها را انجام دهد. بنابراین لمینت دندان یکی از بهترین روش‌های درمانی به شمار می‌رود.

لمینت و یا ونیر دندان نوعی روکش بسیار طبیعی و هم رنگ دندان‌های شما است که به دلیل بهبود و یا یک دست شدن سطح دندان‌ها انجام می‌شود. لمینت در واقع می‌تواند به راحتی باعث تغییر در رنگ، اندازه، شکل و یا طول دندان‌ها گردد و به یک فرم دلخواه تبدیل کند. انجام این روش نه تنها باعث زیبایی دندان‌های شما می‌شود بلکه استقامت دندان را نیز در برابر مینای دندان افزایش خواهد داد. همچنین با پر کردن فضاهای خالی و یا دیگر عیب و ایرادها دندان‌های شما را منظم و هماهنگ‌تر می‌کند و دندان‌های را یکنواخت و مرتب نشان می‌دهد.

لمینت را در دو جنس پرسلن و یا مواد کامپوزیت رزین تهیه می‌کنند اما کیفیت لمینت‌های پرسلن و یا چینی نسبت به کامپوزیت رزین بهتر هستند. بنابراین به خاطر ویژگی‌های منحصربه‌فرد روکش پرسلن مانند: شباهت زیاد با دندان‌های طبیعی و مقاومت بیشتر آن‌ها در برابر ایجاد لکه، پرطرفدارتر شده‌اند. بهتر است برای انتخاب جنس لمینت دندان خود به دندانپزشک مراجعه و از آن‌ها مشورت بگیرید.

لمینت دندان مناسب چه افرادی است؟

هر چند افراد زیادی می‌خواهند که برای زیبا‌سازی و رفع نواقص دندان‌های خود از لمینت استفاده کنند اما همه اشخاص خواهان لمینت دندان قطع به یقین کاندید مناسبی برای این روش نیستند. جهت دریافت مشاوره و تشخیص دقیق درباره انجام و یا عدم انجام لمینت و یا حتی تعیین نوع آن با مراجعه به یک متخصص معین خواهد شد. همچنین قبل از مراجعه به دندانپزشک ما می‌توانیم اطلاعاتی را درباره افراد مناسب برای لمینت معرفی کنیم:

 • انجام لمینت به دلیل لب پرشدن دندان
 • ظاهر نامناسب و بد فرم دندان‌ها
 • رنگ نامناسب و یا لکه‌های بسیار زیاد که حتی با درمان بلیچینگ نیز قابل درمان نیستند.
 • نامرتب و یا کج بودن جزئی دندان‌ها
 • نامتناسب بودن ابعاد و اندازه دندان‌ها با یکدیگر
 • افرادی که مشکل ارتودنسی جدی ندارد و تنها فاصله‌ای جزئی بین دندان‌ها وجود دارد.
 • پریدگی و یا ترک خوردگی و شکستگی‌های بسیار ناچیز که آسیبی هم به پالپ نرسیده باشد.

مزایای لمینت دندان

لمینت دندان مناسب چه افرادی است؟

لمینت دندان دلایل درمانی و زیبایی بسیاری دارد که می‌توانیم در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره کنیم:

 • لمینت دندان می‌تواند یک روش درمانی بسیار طولانی مدت برای برطرف کردن مشکلات دندانی باشد. چنانچه شما از لمینت روی دندان مراقبت‌های لازم را داشته باشید تا سالیان سال می‌تواند برای شما باقی بماند. رعایت بهداشت دهان و دندان باعث می‌شود استقامت آن در برابر تغییر رنگ و پوسیدگی افزایش یابد. اما باید رژیم غذایی مناسبی که فاقد رنگ دانه‌های بسیار زیاد هستند را برای جلوگیری از رسیدن آسیب به لمینت دندان به کار بگیرید.
 • لمینت دندان بسیار شبیه دندان‌های طبیعی شما است که همین موضوع سبب جلب توجه بسیاری از متقاضیان می‌شود.
 • استفاده از نخ دندان بعد از هر وعده غذایی و یا حداقل روزی 2 مرتبه مسواک زدن را باید مانند دندان‌های طبیعی خود بعد از لمینت نیز انجام دهید. نخ دندان بعد از هر وعده غذایی می‌تواند مانع از تجمع پلاک‌های دندانی شود که از پوسیدگی دندان نیز جلوگیری خواهد کرد. بنابراین با کمی مراقبت از لمینت دندان، برای مدت طولانی‌تری می‌توانید از دندانی سفید و لبخندی زیبا برخوردار باشید.
 • لمینت دندان بر خلاف دیگر روش‌های درمان زیبایی حداکثر طی دو جلسه به انجام می‌رسد و در زمان بسیار کوتاهی می‌تواند به حالت عادی برگردد. بنابراین لمینت دندان کاملاً شبیه مینای طبیعی دندان است. همچنین می‌تواند یک روکش ضربه‌گیری هم در برابر دندان‌های ترک خورده و پر کردن فاصله نامناسب بین دندان‌ها باشد. لمینت دندان شما را در میل کردن انواع غذاها و نوشیدنی‌ها محدود نمی‌کند و می‌توانید به راحتی غذا میل کنید.
 • دندانپزشک قبل از انجام لمینت قسمتی از دندان‌های بیمار را می‌تراشد تا پیوند بین لمینت و دندان‌های طبیعی مقاوم‌تر شود.
 • لمینت سرامیکی و دیگر مدل‌های لمینت می‌تواند بر روی دندان‌ها قرار بگیرند و بافت لثه‌ها می‌تواند آن را تحمل کند.
 • همچنین بعد از پایان جلسات درمان تنها برای معاینات معمولی نیاز به مراجعه دندانپزشک دارید و در غیر آن نیازی به مراجعه نخواهد بود.

لمینت دندان در کلینیک فردا در کرج چه مزایایی دارد؟

لمینت دندان در کلینیک دندانپزشکی فردا

انتخاب یک کلینیک خوب می‌تواند در میزان مرغوبیت و ماندگاری لمینت دندان بسیار تأثیرگذار باشد. همچنین دندانپزشک متخصص و ماهر از دیگر عواملی است که که می‌تواند به طول عمر لمینت دندان شما کمک کند. بنابراین شما در کلینیک دندانپزشکی فردا می‌توانید از تمامی این مزایا برخوردار باشید و یک لمینت دندان تضمینی و مطمئن را تجربه و پشت سر بگذرانید.

هزینه لمینت دندان وابسته به چه عواملی است؟

حال می‌خواهیم بررسی کنیم که برای به دست آوردن این زیبایی چه مقدار هزینه لازم است و کم و زیاد شدن این هزینه به چه عواملی بستگی دارد. قطعاً تمامی جراحی‌ها و روش‌های درمانی که امروزه بر روی صورت و دندان‌ها انجام می‌شود در جهت رفع نواقص و رسیدن به چهره زیباتر است. بنابراین می‌دانیم که رسیدن به چنین زیبایی نیازمند هزینه‌هایی خواهد بود که با توجه به برخی عوامل قسمت آن نیز افزایش و کاهش می‌یابد. هم اکنون برخی از این عوامل اثرگذار را برای شما بیان می‌کنیم:

وجود درمان‌هایی در کنار لمینت دندان

گاهی اوقات زمانی که اقدام به انجام لمینت دندان می‌کنیم هیچ مشکل و ایراد دیگری وجود ندارد که آن را رفع نماییم. برخی افراد قبل از لمینت دندان احتیاج دارند تا درمان‌هایی از قبیل لیفت لثه را ابتدا انجام دهند که همین موضوع سبب افزایش در قیمت می‌شود. باید توجه داشته باشید که تشخیص درمان‌های جانبی بر عهده متخصص دندانپزشک خواهد بود.

تأثیر تعداد لمینت دندان مورد استفاده بر قیمت

گاهی اوقات مراجعه‌کننده نیاز به لمینت کل دندان‌های خود دارد و در برخی موارد نیز یک مورد را انجام می‌دهد. بنابراین در این دو صورت هزینه‌ها متفاوت خواهد بود و بدیهی است که هزینه یک دندان به نسبت کمتر از تمام دندان باشد.

تخصص ها

تخصص های کلینیک فردا

ما اصل پزشکی خانوادگی را معرفی کرده ایم ، به این معنی که پزشک خانواده اکثر درخواست های پزشکی را بر عهده خواهد داشت ، با متخصصانی که فقط در صورت لزوم درگیر آن هستند.

جراحی لثه

آلوئولوپلاستی

ارتودنسی دندان

جراحی فک و صورت

بلیچینگ دندان

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

اصلاح طرح لبخند

دندانپزشکی اطفال

پروتز دندان

error: Alert: Content is protected !!