پزشکان متخصص را از کلینیک فردا بخواهید
کرج - طالقانی جنوبی
طبقه فوقانی بانک سرمایه
پشتیبانی 24/7
02632753000
شنبه تا پنجشنبه: 9.00 - 21.00
لمینت دندان کرج در کلینیک دندانپزشکی فردا

لمینت دندان

علم پزشکی و دندانپزشکی امروزه خدمات درمانی و زیبایی زیادی را به خاطر پیشرفت‌های روزافزون تجهیزات و امکانات به بیماران ارائه می‌دهد. لمینت دندان از جمله درمان‌های زیبایی در طب دندانپزشکی به شمار می‌رود که باعث سفید شدن دندان‌ها و زیبا شدن لبخند شما می‌شود.  بیشتر مواقع نداشتن یک دندان سفید و مرتب می‌تواند اعتماد به نفس انسان را پایین بیاورد و حتی سبب دوری فرد از اجتماع گردد. لمینت دندان می‌تواند بسیاری از عارضه‌های دندانی را مانند شکستگی و پریدگی قسمتی از دندان و یا اصلاح رنگ آن‌ها را انجام دهد. بنابراین لمینت دندان یکی از بهترین روش‌های درمانی به شمار می‌رود.

لمینت و یا ونیر دندان نوعی روکش بسیار طبیعی و هم رنگ دندان‌های شما است که به دلیل بهبود و یا یک دست شدن سطح دندان‌ها انجام می‌شود. لمینت در واقع می‌تواند به راحتی باعث تغییر در رنگ، اندازه، شکل و یا طول دندان‌ها گردد و به یک فرم دلخواه تبدیل کند. انجام این روش نه تنها باعث زیبایی دندان‌های شما می‌شود بلکه استقامت دندان را نیز در برابر مینای دندان افزایش خواهد داد. همچنین با پر کردن فضاهای خالی و یا دیگر عیب و ایرادها دندان‌های شما را منظم و هماهنگ‌تر می‌کند و دندان‌های را یکنواخت و مرتب نشان می‌دهد.

لمینت را در دو جنس پرسلن و یا مواد کامپوزیت رزین تهیه می‌کنند اما کیفیت لمینت‌های پرسلن و یا چینی نسبت به کامپوزیت رزین بهتر هستند. بنابراین به خاطر ویژگی‌های منحصربه‌فرد روکش پرسلن مانند: شباهت زیاد با دندان‌های طبیعی و مقاومت بیشتر آن‌ها در برابر ایجاد لکه، پرطرفدارتر شده‌اند. بهتر است برای انتخاب جنس لمینت دندان خود به دندانپزشک مراجعه و از آن‌ها مشورت بگیرید.

لمینت دندان مناسب چه افرادی است؟

هر چند افراد زیادی می‌خواهند که برای زیبا‌سازی و رفع نواقص دندان‌های خود از لمینت استفاده کنند اما همه اشخاص خواهان لمینت دندان قطع به یقین کاندید مناسبی برای این روش نیستند. جهت دریافت مشاوره و تشخیص دقیق درباره انجام و یا عدم انجام لمینت و یا حتی تعیین نوع آن با مراجعه به یک متخصص معین خواهد شد. همچنین قبل از مراجعه به دندانپزشک ما می‌توانیم اطلاعاتی را درباره افراد مناسب برای لمینت معرفی کنیم:

  • انجام لمینت به دلیل لب پرشدن دندان
  • ظاهر نامناسب و بد فرم دندان‌ها
  • رنگ نامناسب و یا لکه‌های بسیار زیاد که حتی با درمان بلیچینگ نیز قابل درمان نیستند.
  • نامرتب و یا کج بودن جزئی دندان‌ها
  • نامتناسب بودن ابعاد و اندازه دندان‌ها با یکدیگر
  • افرادی که مشکل ارتودنسی جدی ندارد و تنها فاصله‌ای جزئی بین دندان‌ها وجود دارد.
  • پریدگی و یا ترک خوردگی و شکستگی‌های بسیار ناچیز که آسیبی هم به پالپ نرسیده باشد.
تخصص ها

تخصص های کلینیک فردا

ما اصل پزشکی خانوادگی را معرفی کرده ایم ، به این معنی که پزشک خانواده اکثر درخواست های پزشکی را بر عهده خواهد داشت ، با متخصصانی که فقط در صورت لزوم درگیر آن هستند.

جراحی لثه

آلوئولوپلاستی

ارتودنسی دندان

جراحی فک و صورت

بلیچینگ دندان

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

اصلاح طرح لبخند

دندانپزشکی اطفال

پروتز دندان

error: Alert: Content is protected !!