پزشکان متخصص را از کلینیک فردا بخواهید
کرج - طالقانی جنوبی
طبقه فوقانی بانک سرمایه
پشتیبانی 24/7
02632753000
شنبه تا پنجشنبه: 9.00 - 21.00
دندانپزشکی اطفال کرج در کلینیک دندانپزشکی فردا

دندانپزشکی اطفال

از مهم‌ترین شاخه‌های دندانپزشکی می‌توان به دندا‌نپزشکی اطفال اشاره کرد. سلامت دندان در سلامت کودکان نقش بسیار مهمی دارد. بنابراین اهمیت و توجه به سلامت دندان‌های کودک می‌تواند از بسیاری از مشکلات جلوگیری کند. به همین دلیل است که شاخه‌ای به نام دندانپزشکی کودکان ایجاد گردید. برای سلامت کودکان در صورت مشاهده هرگونه مشکل در دهان و دندان کودک، باید به سرعت به یک متخصص دندانپزشکی اطفال در کرج و دیگر شهرها مراجعه نموده تا متخصص به بررسی مشکلات دهان و دندان بپردازد.

دندانپزشکی اطفال چیست؟

دندانپزشکی اطفال را می‌توان از مهم‌ترین شاخه‌های دندانپزشکی معرفی نمود. از آن‌جایی‌که سلامت دندان‌های کودکان بسیار اهمیت دارد، انتخاب دندانپزشک اطفال مجرب بسیار حائز اهمیت است. این شاخه دندانپزشکی شامل بهداشت عمومی دندانپزشکی، آسیب‌ شناسی دهان فک و صورت، ارتودنسی، رادیولوژی دهان و صورت، پریودنتیکس و اندونتیکس می‌شود.

دندانپزشک اطفال در دوران تحصیل خود به بررسی مهارت‌های لازم برای مراقبت از دندان‌ها و شناخت بیماری‌های دهان و دندان کودکان می‌پردازد.

از پیچیده‌ترین بخش‌های دندانپزشکی اطفال می‌توان به مشکلات در نوزادان اشاره کرد. معاینه دهان و دندان نوزادان کاری بسیار دشوار است. البته دندانپزشکان اطفال در دوران تحصیل این تخصص‌ها و مهارت‌ها را به خوبی فرا می‌گیرند.

اگر به سلامت دندان‌های کودک خود توجه نکنید، دندان‌های او با پوسیدگی و مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شوند. این مشکلات و ناهنجاری ها ممکن است سال‌ها کودک شما را درگیر کند. بنابراین مراجعه به دندانپزشک اطفال مجرب می‌تواند از پوسیدگی دندان و بیماری‌های عفونی دندان و لثه جلوگیری کرده و سلامت دهان و دندان کودک شما را تضمین نماید.

خدمات دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی اطفال خدمات بسیار زیادی را به کودکان ارائه می‌دهد. در واقع دندانپزشکان اطفال مهارت‌های زیادی در طول تحصیل فرا می‌گیرند. از جمله مهم‌ترین دلایل مراجعه کودکان به دندانپزشکی، پوسیدگی دندان بوده که معمولا به دلیل عدم توجه به بهداشت دهانی رخ خواهد داد. از جمله مهم‌ترین خدمات دندانپزشکی اطفال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دندانپزشکی اطفال

پر کردن دندان کودکان

 پر کردن دندان کودکان در مواردی کاربرد دارد که پوسیدگی دندان عمیق نبوده است. بنابراین در مواردی که پوسیدگی تنها سطح رویی دندان را از بین برده، می‌توان از این روش ترمیمی استفاده کرد. در این روش ابتدا بخش پوسیده دندان برداشته شده و قسمت خالی دندان با استفاده از کامپوزیت پر می‌شود. در گذشته با استفاده از مواد نقره‌ای رنگ اقدام به پر کردن دندان می‌کردند اما امروزه می‌توان برای این منظور با استفاده از کامپوزیت سفید، دندان‌هایی طبیعی ایجاد نمود.

عصب کشی دندان کودکان

از دیگر خدمات دندانپزشکی اطفال می‌توان به عصب‌کشی اشاره نمود. اگر به پوسیدگی دندان کودکان خود اهمیت ندهید و به امید افتادن آن به دندانپزشکی مراجعه نکنید، پوسیدگی به عصب رسیده و به ریشه دندان آسیب خواهد رساند. در چنین مواردی عصب‌کشی دندان کودکان توصیه می‌شود.

کشیدن دندان کودکان

در مواقعی‌که پوسیدگی دندان بسیار زیاد بوده و نتوان آن را با استفاده از عصب‌کشی درمان کرد، دندانپزشک اطفال اقدام به کشیدن دندان می‌کند. همچنین در صورتی که کودک نیاز به درمان ارتودنسی نیز داشته باشد ممکن است نیاز به کشیدن دندان برای باز شدن فضا برای سایر دندان ها نیز محسوس باشد که در این شرایط نظر متخصص میتواند راهگشا باشد.

دندانپزشک اطفال (دندانپزشک کودکان ) کیست؟

دندانپزشک کودکان به فردی گویند که در زمینه اطفال از تخصص لازم برخوردار است. این فرد علاوه ‌بر مهارت دندانپزشکی باید در مورد روانشناسی کودکان نیز آگاهی داشته تا بتواند با کودکان به خوبی ارتباط برقرار کند. مهم‌ترین اصل در ارتباط با کودکان جلب اعتماد آن‌ها خواهد بود. دندانپزشک اطفال باید از این ویژگی برخوردار باشد تا در هنگام معاینه به کودک احساس ناخوشایندی دست ندهد.

تخصص ها

تخصص های کلینیک فردا

ما اصل پزشکی خانوادگی را معرفی کرده ایم ، به این معنی که پزشک خانواده اکثر درخواست های پزشکی را بر عهده خواهد داشت ، با متخصصانی که فقط در صورت لزوم درگیر آن هستند.

جراحی لثه

آلوئولوپلاستی

ارتودنسی دندان

جراحی فک و صورت

بلیچینگ دندان

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

دندانپزشکی اطفال

پروتز دندان

error: Alert: Content is protected !!